Germencik 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Germencik sonuçlarında CHP %45,3 ile birinci, MHP %35,1 ile ikinci; fark 10,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 10,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,1 (+28,5 puan). 36 mahalle ve köy arasından 21'inde CHP önde. CHP en güçlü Kızılcapınar Mahallesi (%83,0); MHP en güçlü Bozköy Mahallesi (%67,7). Katılım %87,9 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Germencik 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Germencik, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Germencik | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 12.423 | %45,3 | %46,7 | %34,5 | +10,8 |
| MHP | 9.636 | %35,1 | %14,1 | %6,6 | +28,5 |
| DEM Parti | 3.723 | %13,6 | %3,4 | %5,8 | +7,8 |
| İYİ Parti | 789 | %2,9 | %8,5 | %4,6 | −1,7 |
| Yeniden Refah | 217 | %0,8 | %1,1 | %7,0 | −6,2 |
| HÜDA PAR | 193 | %0,7 | %0,2 | %0,7 | +0,0 |
| BTP | 139 | %0,5 | %0,4 | %0,4 | +0,1 |
| Saadet | 72 | %0,3 | %0,5 | %1,3 | −1,0 |
| DEVA Partisi | 65 | %0,2 | %0,2 | %0,5 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 50 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 41 | %0,1 | %0,7 | %0,6 | −0,5 |
| TKP | 37 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| DSP | 33 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| SOL Parti | 21 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Germencik seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 118 | 33.319 | 29.282 | %87,9 | 27.439 | 1.843 |
Germencik mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanlar Mahallesi | CHP | %56,2 | %39,0 | %94,0 | 116 |
| Alangüllü Mahallesi | MHP | %41,2 | %54,6 | %89,2 | 139 |
| Balatçık Mahallesi | MHP | %42,5 | %52,5 | %94,4 | 450 |
| Bozköy Mahallesi | MHP | %25,8 | %67,7 | %96,0 | 827 |
| Camikebir Mahallesi | CHP | %60,2 | %32,0 | %84,0 | 2.630 |
| Çamköy Mahallesi | CHP | %59,2 | %36,4 | %94,4 | 818 |
| Çarıklar Mahallesi | MHP | %40,3 | %47,8 | %98,0 | 352 |
| Dağkaraağaç Mahallesi | CHP | %52,7 | %40,4 | %93,9 | 165 |
| Dağyeni Mahallesi | MHP | %48,0 | %49,5 | %96,2 | 732 |
| Dampınar Mahallesi | CHP | %49,1 | %42,2 | %99,2 | 247 |
| Dereköy Mahallesi | MHP | %35,5 | %52,7 | %95,1 | 122 |
| Gümüşköy Mahallesi | CHP | %47,0 | %44,8 | %96,4 | 195 |
| Gümüşyeniköy Mahallesi | MHP | %37,6 | %49,1 | %94,9 | 196 |
| Habibler Mahallesi | MHP | %34,4 | %54,4 | %94,3 | 141 |
| Hıdırbeyli Mahallesi | CHP | %38,7 | %31,7 | %86,4 | 1.298 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %50,8 | %35,9 | %86,3 | 1.898 |
| Karaağaçlı Mahallesi | MHP | %38,3 | %48,2 | %87,8 | 229 |
| Kızılcagedik Mahallesi | MHP | %27,0 | %58,7 | %91,8 | 73 |
| Kızılcapınar Mahallesi | CHP | %83,0 | %6,3 | %87,7 | 527 |
| Mesudiye Mahallesi | CHP | %44,6 | %34,9 | %85,4 | 1.194 |
| Meşeli Mahallesi | MHP | %39,8 | %46,2 | %96,8 | 380 |
| Moralı Mahallesi | CHP | %51,3 | %42,6 | %97,3 | 299 |
| Mursallı Mahallesi | CHP | %58,5 | %34,5 | %92,2 | 830 |
| Naipli Mahallesi | MHP | %41,9 | %54,3 | %96,5 | 142 |
| Neşetiye Mahallesi | DEM Parti | %33,8 | %9,4 | %91,7 | 1.443 |
| Ortaklar Mahallesi | CHP | %34,3 | %29,4 | %84,5 | 9.456 |
| Ömerbeyli Mahallesi | CHP | %54,4 | %37,9 | %85,3 | 496 |
| Park Mahallesi | CHP | %51,7 | %37,7 | %84,6 | 3.395 |
| Reisköy Mahallesi | CHP | %40,9 | %17,7 | %94,2 | 275 |
| Selatin Mahallesi | MHP | %46,9 | %48,2 | %98,2 | 336 |
| Tekin Mahallesi | CHP | %66,7 | %22,8 | %90,3 | 216 |
| Turanlar Mahallesi | CHP | %62,3 | %35,6 | %90,8 | 793 |
| Uzunkum Mahallesi | CHP | %73,0 | %22,6 | %99,2 | 120 |
| Üzümlü Mahallesi | CHP | %50,9 | %42,8 | %91,2 | 443 |
| Yedieylül Mahallesi | CHP | %50,0 | %39,9 | %88,6 | 1.225 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %43,9 | %48,9 | %88,3 | 1.121 |
İlgili sonuçlar