Karacasu 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Karacasu sonuçlarında CHP %53,4 ile birinci, MHP %35,2 ile ikinci; fark 18,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 18,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,2 (+28,6 puan). 38 mahalle ve köy arasından 31'inde CHP önde. CHP en güçlü Alemler Mahallesi (%83,7); MHP en güçlü Palamutçuk Mahallesi (%70,6). Katılım %89,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karacasu 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Karacasu, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karacasu | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 6.386 | %53,4 | %46,7 | %34,5 | +18,9 |
| MHP | 4.211 | %35,2 | %14,1 | %6,6 | +28,6 |
| İYİ Parti | 844 | %7,1 | %8,5 | %4,6 | +2,5 |
| DP | 110 | %0,9 | %0,8 | %0,3 | +0,6 |
| Bağımsızlar | 95 | %0,8 | %0,1 | %0,3 | +0,5 |
| Yeniden Refah | 91 | %0,8 | %1,1 | %7,0 | −6,2 |
| BTP | 55 | %0,5 | %0,4 | %0,4 | +0,1 |
| Saadet | 43 | %0,4 | %0,5 | %1,3 | −0,9 |
| Vatan Partisi | 37 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 27 | %0,2 | %0,2 | %0,7 | −0,5 |
| TKP | 25 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| TİP | 19 | %0,2 | %0,7 | %0,6 | −0,5 |
| SOL Parti | 13 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Karacasu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 14.493 | 12.975 | %89,5 | 11.956 | 1.019 |
Karacasu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alemler Mahallesi | CHP | %83,7 | %10,8 | %98,1 | 593 |
| Aşağıgörle Mahallesi | MHP | %32,3 | %34,6 | %93,8 | 145 |
| Ataeymir Mahallesi | CHP | %55,8 | %32,7 | %90,2 | 968 |
| Ataköy Mahallesi | CHP | %49,4 | %34,1 | %94,8 | 858 |
| Bahçeköy Mahallesi | CHP | %56,7 | %30,3 | %99,0 | 194 |
| Bereketli Mahallesi | CHP | %78,1 | %15,5 | %99,1 | 217 |
| Bingeç Mahallesi | CHP | %47,5 | %47,5 | %100,0 | 67 |
| Büyükdağlı Mahallesi | CHP | %71,2 | %23,1 | %94,9 | 118 |
| Cabi Mahallesi | CHP | %51,4 | %40,0 | %83,4 | 946 |
| Cuma Mahallesi | CHP | %53,6 | %39,6 | %85,9 | 746 |
| Çamarası Mahallesi | CHP | %60,3 | %25,4 | %94,0 | 83 |
| Çamköy Mahallesi | CHP | %53,6 | %32,3 | %94,5 | 361 |
| Dedeler Mahallesi | CHP | %63,1 | %23,8 | %94,8 | 97 |
| Dereköy Mahallesi | CHP | %53,3 | %37,0 | %96,7 | 181 |
| Dikmen Mahallesi | MHP | %27,9 | %53,5 | %96,6 | 207 |
| Esençay Mahallesi | CHP | %49,0 | %41,0 | %89,1 | 561 |
| Geyre Mahallesi | CHP | %47,8 | %43,3 | %88,8 | 651 |
| Görle Mahallesi | CHP | %57,1 | %30,1 | %92,9 | 169 |
| Güzelbeyli Mahallesi | CHP | %43,9 | %40,6 | %94,1 | 221 |
| Güzelköy Mahallesi | MHP | %41,2 | %52,9 | %93,4 | 76 |
| Hacıhıdırlar Mahallesi | CHP | %58,8 | %23,5 | %92,0 | 87 |
| Işıklar Mahallesi | CHP | %50,8 | %36,6 | %91,0 | 377 |
| Karabağlar Mahallesi | CHP | %40,3 | %32,3 | %103,0 | 66 |
| Karacaören Mahallesi | CHP | %49,5 | %35,6 | %95,2 | 314 |
| Küçükdağlı Mahallesi | CHP | %57,5 | %32,5 | %85,6 | 508 |
| Nargedik Mahallesi | CHP | %79,7 | %10,8 | %92,3 | 104 |
| Palamutçuk Mahallesi | MHP | %25,9 | %70,6 | %88,9 | 377 |
| Tekeliler Mahallesi | CHP | %53,6 | %28,0 | %97,6 | 206 |
| Tepecik Mahallesi | CHP | %50,0 | %38,5 | %94,3 | 193 |
| Yaykın Mahallesi | CHP | %47,7 | %32,8 | %94,9 | 505 |
| Yaylalı Mahallesi | CHP | %55,0 | %36,4 | %80,6 | 2.525 |
| Yazır Mahallesi | CHP | %63,3 | %28,0 | %93,5 | 352 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %64,5 | %22,1 | %83,9 | 812 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %22,5 | %69,4 | %102,6 | 115 |
| Yeşilköy Mahallesi | CHP | %60,0 | %31,1 | %93,4 | 61 |
| Yeşilyurt Mahallesi | MHP | %21,6 | %41,9 | %100,0 | 77 |
| Yolaltı Mahallesi | MHP | %26,0 | %54,8 | %93,8 | 176 |
| Yolüstü Mahallesi | CHP | %49,7 | %37,7 | %97,2 | 179 |
İlgili sonuçlar