İvrindi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
İvrindi sonuçlarında İYİ Parti %49,3 ile birinci, AK Parti %45,5 ile ikinci; fark 3,8 puan. İYİ Parti burada Türkiye ortalamasının (%4,6) 44,7 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %45,5 (+12,5 puan). 70 mahalle ve köy arasından 32'sinde İYİ Parti önde. İYİ Parti en güçlü Soğanbükü Mahallesi (%80,2); AK Parti en güçlü Kuşdere Mahallesi (%82,0). Katılım %92,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İvrindi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İvrindi, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İvrindi | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| İYİ Parti | 11.438 | %49,3 | %5,0 | %4,6 | +44,7 |
| AK Parti | 10.560 | %45,5 | %37,6 | %33,0 | +12,5 |
| Yeniden Refah | 800 | %3,4 | %3,1 | %6,8 | −3,3 |
| DP | 105 | %0,5 | %0,1 | %0,4 | +0,1 |
| Zafer Partisi | 73 | %0,3 | %1,0 | %1,9 | −1,6 |
| HÜDA PAR | 73 | %0,3 | %0,1 | %0,6 | −0,3 |
| HKP | 54 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| BTP | 50 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| DEVA Partisi | 37 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | −0,2 |
İvrindi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 111 | 26.375 | 24.506 | %92,9 | 23.190 | 1.316 |
İvrindi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | İYİ Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 7eylül Mahallesi | İYİ Parti | %55,9 | %42,6 | %92,3 | 1.021 |
| Akçal Mahallesi | İYİ Parti | %67,9 | %28,2 | %97,9 | 143 |
| Aşağıkaleoba Mahallesi | İYİ Parti | %53,0 | %40,3 | %95,3 | 172 |
| Ayaklı Mahallesi | AK Parti | %25,7 | %71,3 | %95,4 | 283 |
| Bahçelievler Mahallesi | İYİ Parti | %57,6 | %39,2 | %84,3 | 1.252 |
| Bedrettin Mahallesi | İYİ Parti | %61,6 | %35,0 | %85,2 | 890 |
| Bozören Mahallesi | AK Parti | %35,7 | %60,0 | %94,0 | 999 |
| Büyükfındık Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %53,9 | %96,1 | 490 |
| Büyükılıca Mahallesi | AK Parti | %22,2 | %76,8 | %96,9 | 196 |
| Büyükyenice Mahallesi | İYİ Parti | %62,2 | %33,7 | %92,3 | 1.513 |
| Çarkacı Mahallesi | İYİ Parti | %57,3 | %39,9 | %87,1 | 209 |
| Çatalan Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %64,9 | %98,6 | 214 |
| Çelimler Mahallesi | AK Parti | %23,3 | %71,2 | %100,0 | 228 |
| Çiçekli Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %52,0 | %98,3 | 236 |
| Çobanlar Mahallesi | İYİ Parti | %56,8 | %37,4 | %99,3 | 286 |
| Çukurlar Mahallesi | AK Parti | %40,1 | %58,0 | %98,5 | 269 |
| Çukuroba Mahallesi | AK Parti | %27,3 | %70,2 | %101,8 | 170 |
| Değirmenbaşı Mahallesi | İYİ Parti | %57,8 | %37,7 | %95,2 | 539 |
| Demirciler Mahallesi | İYİ Parti | %50,0 | %45,3 | %98,0 | 153 |
| Döşeme Mahallesi | AK Parti | %24,8 | %68,6 | %98,2 | 113 |
| Erdel Mahallesi | AK Parti | %37,6 | %58,2 | %98,3 | 174 |
| Eriklikömürcü Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %50,8 | %98,5 | 65 |
| Evciler Mahallesi | AK Parti | %43,0 | %54,6 | %90,9 | 515 |
| Gebeçınar Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %56,0 | %97,1 | 275 |
| Geçmiş Mahallesi | AK Parti | %21,4 | %74,5 | %94,2 | 361 |
| Gökçeler Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %47,6 | %98,4 | 246 |
| Gökçeyazı Mahallesi | İYİ Parti | %56,8 | %37,0 | %91,6 | 975 |
| Gömeniç Mahallesi | AK Parti | %16,8 | %76,8 | %95,7 | 140 |
| Gözlüçayır Mahallesi | İYİ Parti | %54,5 | %43,8 | %98,9 | 188 |
| Gümeli Mahallesi | AK Parti | %6,3 | %50,5 | %93,5 | 536 |
| Hacıahmetler Mahallesi | İYİ Parti | %71,2 | %19,6 | %99,4 | 163 |
| Haydar Mahallesi | AK Parti | %29,2 | %62,6 | %91,0 | 201 |
| Hüseyinbeyobası Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %55,1 | %94,3 | 193 |
| Ilıcakpınar Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %61,7 | %100,0 | 49 |
| İkizce Mahallesi | AK Parti | %32,1 | %53,8 | %94,8 | 174 |
| Karaçepiş Mahallesi | AK Parti | %23,6 | %73,9 | %95,8 | 548 |
| Kaşağıl Mahallesi | İYİ Parti | %51,3 | %40,3 | %90,5 | 221 |
| Kayapa Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %60,7 | %91,1 | 685 |
| Kılcılar Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %51,2 | %96,9 | 96 |
| Kına Mahallesi | İYİ Parti | %51,6 | %46,3 | %97,1 | 103 |
| Kınık Mahallesi | İYİ Parti | %62,4 | %34,1 | %94,9 | 333 |
| Kıpıklar Mahallesi | İYİ Parti | %50,6 | %46,3 | %92,4 | 185 |
| Kışladere Mahallesi | İYİ Parti | %45,8 | %43,5 | %95,4 | 194 |
| Kiraz Ören Mahallesi | İYİ Parti | %50,3 | %46,6 | %97,9 | 420 |
| Kocaeli Mahallesi | İYİ Parti | %59,8 | %37,7 | %97,3 | 511 |
| Kocaoba Mahallesi | İYİ Parti | %55,0 | %36,5 | %101,3 | 397 |
| Korucu Mahallesi | İYİ Parti | %49,1 | %40,0 | %88,5 | 678 |
| Kurtuluş Mahallesi | İYİ Parti | %62,3 | %34,5 | %84,4 | 1.557 |
| Kuşdere Mahallesi | AK Parti | %13,9 | %82,0 | %98,1 | 210 |
| Küçükfındık Mahallesi | AK Parti | %30,6 | %59,5 | %95,2 | 125 |
| Küçükılıca Mahallesi | AK Parti | %29,1 | %60,1 | %91,8 | 170 |
| Küçükyenice Mahallesi | İYİ Parti | %64,0 | %33,7 | %96,9 | 477 |
| Mallıca Mahallesi | AK Parti | %24,9 | %73,5 | %91,7 | 349 |
| Okçular Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %49,2 | %95,7 | 420 |
| Osmanköy Mahallesi | AK Parti | %29,4 | %64,9 | %90,9 | 219 |
| Osmanlar Mahallesi | İYİ Parti | %67,0 | %27,4 | %95,2 | 353 |
| Pelitören Mahallesi | AK Parti | %24,8 | %71,1 | %95,6 | 136 |
| Sakarya Mahallesi | İYİ Parti | %65,6 | %32,4 | %88,5 | 896 |
| Sarıca Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %49,5 | %98,3 | 116 |
| Sarıpınar Mahallesi | AK Parti | %28,4 | %64,2 | %98,7 | 158 |
| Sofular Mahallesi | AK Parti | %27,0 | %66,7 | %97,6 | 338 |
| Soğanbükü Mahallesi | İYİ Parti | %80,2 | %15,1 | %92,6 | 702 |
| Susuzyayla Mahallesi | İYİ Parti | %53,8 | %42,2 | %97,7 | 215 |
| Taşdibi Mahallesi | AK Parti | %24,5 | %68,4 | %97,1 | 105 |
| Topuzlar Mahallesi | İYİ Parti | %75,2 | %19,9 | %93,0 | 412 |
| Yağlılar Mahallesi | İYİ Parti | %75,9 | %21,1 | %94,2 | 684 |
| Yaren Mahallesi | AK Parti | %30,2 | %67,4 | %96,8 | 94 |
| Yeşilköy Mahallesi | İYİ Parti | %57,0 | %41,0 | %88,8 | 116 |
| Yukarıkaleoba Mahallesi | İYİ Parti | %75,3 | %23,6 | %97,9 | 95 |
| Yürekli Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %49,9 | %90,8 | 426 |
İlgili sonuçlar