Tuna Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Tuna Mahallesi sonuçlarında CHP %49,8 ile birinci, MHP %37,2 ile ikinci; fark 12,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 14,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,2 (+31,2 puan). CHP oy oranında Bartın Merkez ilçesindeki 22 mahalle ve köy arasında 10'uncu sırada. 15 sandık, 4.960 kayıtlı seçmen. Katılım %71,2 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Tuna Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Tuna Mahallesi, Bartın Merkez, Bartın, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTuna MahallesiBartın MerkezBartınTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.663%49,8%51,3%44,0%35,8+14,0
MHP1.241%37,2%36,6%31,3%6,0+31,2
Yeniden Refah206%6,2%4,6%4,1%6,8−0,6
İYİ Parti74%2,2%2,7%2,0%4,6−2,4
Zafer Partisi70%2,1%2,1%1,8%1,9+0,2
Gelecek Partisi28%0,8%0,7%0,5%0,1+0,7
DEVA Partisi13%0,4%0,3%0,7%0,4+0,0
Millet10%0,3%0,4%0,3%0,1+0,2
DEM Parti6%0,2%0,2%0,1%5,4−5,2
HKP6%0,2%0,2%0,1%0,0+0,1
BTP5%0,1%0,2%0,2%0,3−0,1
HÜDA PAR4%0,1%0,1%0,1%0,6−0,5
TKH4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
DP3%0,1%0,2%0,1%0,4−0,3
DSP3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR3%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
YTP1%0,0%0,1%0,1%0,0+0,0
Tuna Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
154.9603.532%71,23.340192

Bartın Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler