Tuna Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Tuna Mahallesi sonuçlarında CHP %45,9 ile birinci, MHP %19,9 ile ikinci; fark 26,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 11,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,9 (+13,3 puan). CHP oy oranında Bartın Merkez ilçesindeki 165 mahalle ve köy arasında 18'inci sırada. 15 sandık, 4.960 kayıtlı seçmen. Katılım %71,2 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Tuna Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Tuna Mahallesi, Bartın Merkez, Bartın, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTuna MahallesiBartın MerkezBartınTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.547%45,9%34,4%33,3%34,5+11,4
MHP670%19,9%18,3%16,7%6,6+13,3
AK Parti632%18,8%27,4%31,0%32,4−13,7
Yeniden Refah242%7,2%9,7%9,3%7,0+0,2
Zafer Partisi97%2,9%2,1%2,0%2,4+0,4
İYİ Parti42%1,2%2,4%1,8%4,6−3,3
Saadet34%1,0%2,2%2,3%1,3−0,3
Gelecek Partisi28%0,8%0,5%0,4%0,1+0,7
DEVA Partisi25%0,7%0,5%0,8%0,5+0,3
TİP11%0,3%0,3%0,3%0,6−0,3
SOL Parti8%0,2%0,2%0,3%0,2+0,1
EMEP7%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
DEM Parti6%0,2%0,2%0,2%5,8−5,6
Vatan Partisi5%0,1%0,2%0,2%0,1+0,0
BTP4%0,1%0,4%0,4%0,4−0,3
Büyük Birlik4%0,1%0,4%0,3%1,3−1,2
HÜDA PAR3%0,1%0,2%0,2%0,7−0,6
Millet2%0,1%0,3%0,3%0,1−0,0
Tuna Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
154.9603.532%71,23.367165

Bartın Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler