Bartın Merkez 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bartın Merkez sonuçlarında CHP %34,4 ile birinci, AK Parti %27,4 ile ikinci; fark 7,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 0,1 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,3 (+11,8 puan). 165 mahalle ve köy arasından 47'sinde CHP önde. CHP en güçlü Beşköprü Köyü (%64,9); AK Parti en güçlü Hasanefendi Köyü (%73,1). Katılım %81,2 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bartın Merkez 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bartın Merkez, Bartın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bartın Merkez | Bartın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 31.963 | %34,4 | %33,3 | %34,5 | −0,1 |
| AK Parti | 25.443 | %27,4 | %31,0 | %32,4 | −5,0 |
| MHP | 17.048 | %18,3 | %16,7 | %6,6 | +11,8 |
| Yeniden Refah | 9.050 | %9,7 | %9,3 | %7,0 | +2,8 |
| İYİ Parti | 2.207 | %2,4 | %1,8 | %4,6 | −2,2 |
| Saadet | 2.000 | %2,2 | %2,3 | %1,3 | +0,9 |
| Zafer Partisi | 1.991 | %2,1 | %2,0 | %2,4 | −0,3 |
| Gelecek Partisi | 508 | %0,5 | %0,4 | %0,1 | +0,4 |
| DEVA Partisi | 504 | %0,5 | %0,8 | %0,5 | +0,1 |
| Büyük Birlik | 347 | %0,4 | %0,3 | %1,3 | −0,9 |
| BTP | 340 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | −0,0 |
| TİP | 311 | %0,3 | %0,3 | %0,6 | −0,3 |
| Millet | 274 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| DEM Parti | 227 | %0,2 | %0,2 | %5,8 | −5,5 |
| SOL Parti | 194 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 186 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| EMEP | 176 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 153 | %0,2 | %0,2 | %0,7 | −0,5 |
Bartın Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 428 | 121.944 | 99.000 | %81,2 | 92.922 | 6.078 |
Bartın Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağdacı Mahallesi | CHP | %38,3 | %23,5 | %85,0 | 929 |
| Ahmetpaşa Köyü | AK Parti | %13,2 | %35,2 | %93,0 | 287 |
| Akağaç Köyü | AK Parti | %20,2 | %31,0 | %91,2 | 904 |
| Akbaba Köyü | CHP | %56,5 | %20,3 | %90,6 | 403 |
| Akbaş Köyü | AK Parti | %16,4 | %42,7 | %81,0 | 612 |
| Akçalı Köyü | AK Parti | %25,6 | %33,1 | %86,2 | 661 |
| Akçamescit Köyü | AK Parti | %24,8 | %28,1 | %88,7 | 450 |
| Akgöz Köyü | CHP | %38,7 | %38,0 | %92,3 | 323 |
| Akıncılar Köyü | AK Parti | %14,1 | %41,2 | %91,6 | 549 |
| Akmanlar Köyü | AK Parti | %16,0 | %30,5 | %92,2 | 599 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %19,8 | %26,7 | %92,2 | 477 |
| Aladağ Mahallesi | CHP | %45,6 | %17,4 | %74,1 | 4.945 |
| Alibaş Köyü | MHP | %25,5 | %29,4 | %79,2 | 283 |
| Arıönü Köyü | CHP | %37,5 | %22,8 | %92,9 | 605 |
| Arıt Köyü | AK Parti | %17,8 | %34,7 | %77,3 | 304 |
| Aşağıdere Köyü | AK Parti | %10,7 | %38,0 | %95,4 | 239 |
| Avgölü Köyü | AK Parti | %12,4 | %42,5 | %90,4 | 136 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %11,6 | %33,6 | %88,2 | 338 |
| Bakioğlu Köyü | AK Parti | %18,4 | %39,5 | %89,1 | 689 |
| Balat Köyü | AK Parti | %22,6 | %30,8 | %91,0 | 155 |
| Barkaçboz Köyü | AK Parti | %24,0 | %35,9 | %88,3 | 538 |
| Başoğlu Köyü | AK Parti | %17,8 | %50,8 | %68,4 | 193 |
| Bayıryüzü Köyü | AK Parti | %31,7 | %34,1 | %91,4 | 499 |
| Bedil Köyü | AK Parti | %6,6 | %41,5 | %94,2 | 468 |
| Beşköprü Köyü | CHP | %64,9 | %16,9 | %82,2 | 202 |
| Budakdüzü Köyü | AK Parti | %22,0 | %39,7 | %89,3 | 419 |
| Büyükkıran Köyü | AK Parti | %28,5 | %37,7 | %84,6 | 449 |
| Büyükkızılkum Köyü | CHP | %41,4 | %18,5 | %94,1 | 289 |
| Celilbeyoğlu Köyü | AK Parti | %15,8 | %45,2 | %93,3 | 267 |
| Cöcü Köyü | MHP | %18,9 | %10,4 | %95,0 | 179 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %44,6 | %19,8 | %74,0 | 3.030 |
| Çakırdemirci Köyü | AK Parti | %20,8 | %28,0 | %90,9 | 373 |
| Çakırkadı Köyü | Yeniden Refah | %8,0 | %24,9 | %92,8 | 542 |
| Çakırömerağa Köyü | Yeniden Refah | %8,8 | %35,9 | %95,8 | 192 |
| Çamaltı Köyü | AK Parti | %23,1 | %40,1 | %93,8 | 275 |
| Çamlık Köyü | AK Parti | %31,0 | %34,5 | %89,7 | 97 |
| Çaybükü Köyü | AK Parti | %15,6 | %38,3 | %90,2 | 523 |
| Çaydüzü Mahallesi | CHP | %42,3 | %23,4 | %78,5 | 3.724 |
| Çayır Köyü | CHP | %42,2 | %28,7 | %93,9 | 261 |
| Çeştepe Köyü | AK Parti | %14,5 | %49,0 | %83,4 | 409 |
| Çiftlikköy | CHP | %56,5 | %20,8 | %92,6 | 352 |
| Çöpbey Köyü | AK Parti | %17,3 | %47,2 | %77,3 | 181 |
| Çukurbük Köyü | MHP | %20,3 | %24,8 | %86,9 | 305 |
| Dallıca Köyü | CHP | %36,1 | %28,4 | %86,0 | 451 |
| Darıören Köyü | AK Parti | %18,1 | %46,4 | %91,6 | 287 |
| Demirciler Mahallesi | CHP | %53,7 | %18,1 | %76,0 | 3.104 |
| Derbent Köyü | AK Parti | %27,2 | %39,4 | %94,3 | 245 |
| Dırazlar Köyü | AK Parti | %25,7 | %33,3 | %87,8 | 547 |
| Doğaşı Köyü | AK Parti | %19,9 | %28,0 | %87,7 | 496 |
| Ecikler Köyü | AK Parti | %17,9 | %40,0 | %82,2 | 708 |
| Ellibaş Köyü | AK Parti | %26,6 | %45,6 | %88,2 | 633 |
| Epçiler Köyü | AK Parti | %16,1 | %37,1 | %84,7 | 876 |
| Epçilerkadı Köyü | AK Parti | %21,9 | %31,0 | %95,6 | 206 |
| Esbey Köyü | AK Parti | %7,2 | %47,7 | %90,8 | 131 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %34,7 | %26,9 | %74,3 | 2.482 |
| Esenyurt Köyü | AK Parti | %24,1 | %38,3 | %93,3 | 747 |
| Eskiemirler Köyü | AK Parti | %12,4 | %36,4 | %89,3 | 280 |
| Eskihamidiye Köyü | AK Parti | %16,8 | %46,5 | %88,8 | 617 |
| Eyüpoğlu Köyü | AK Parti | %23,9 | %30,4 | %95,7 | 116 |
| Fırınlı Köyü | MHP | %20,8 | %28,0 | %93,8 | 226 |
| Gençali Köyü | AK Parti | %14,0 | %43,0 | %74,1 | 270 |
| Geriş Köyü | AK Parti | %14,1 | %41,6 | %90,4 | 882 |
| Gerişkatırcı Köyü | AK Parti | %12,1 | %32,6 | %77,8 | 455 |
| Gökçekıran Köyü | AK Parti | %24,6 | %38,6 | %93,2 | 533 |
| Gölbucağı Mahallesi | CHP | %57,0 | %13,2 | %75,8 | 6.067 |
| Gözpınar Köyü | CHP | %52,0 | %14,2 | %71,6 | 430 |
| Gürgenpınarı Mahallesi | CHP | %47,4 | %20,2 | %87,4 | 701 |
| Gürpınar Köyü | CHP | %31,3 | %26,6 | %91,0 | 266 |
| Güzelcehisar Köyü | CHP | %39,2 | %27,4 | %82,4 | 682 |
| Hacıhatipoğlu Köyü | AK Parti | %23,2 | %36,9 | %96,8 | 250 |
| Hacıosmanoğlu Köyü | CHP | %57,0 | %23,8 | %95,6 | 362 |
| Hanyeri Köyü | CHP | %56,7 | %20,5 | %79,0 | 167 |
| Hasanefendi Köyü | AK Parti | %7,9 | %73,1 | %81,2 | 362 |
| Hasankadı-Gerişli Mahallesi | MHP | %3,7 | %37,8 | %86,0 | 172 |
| Hasankadı-Merkez Mahallesi | AK Parti | %7,5 | %47,2 | %88,3 | 698 |
| Hasankadı-Şabankadı Mahallesi | MHP | %6,2 | %38,9 | %84,7 | 767 |
| Hasankadı-Tüloğlu Mahallesi | MHP | %6,9 | %32,3 | %95,4 | 153 |
| Hasanlar Köyü | MHP | %14,7 | %27,7 | %94,6 | 259 |
| Hatipler Köyü | CHP | %44,2 | %18,8 | %97,3 | 299 |
| Hıdırlar Köyü | CHP | %33,5 | %31,2 | %73,2 | 553 |
| Hocaoğlu Köyü | AK Parti | %24,3 | %44,1 | %82,2 | 321 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %42,2 | %21,3 | %75,2 | 1.892 |
| İmamlar Köyü | AK Parti | %18,2 | %34,5 | %96,1 | 128 |
| Kabagöz Köyü | CHP | %28,6 | %28,4 | %90,9 | 549 |
| Kaman Köyü | AK Parti | %21,3 | %47,1 | %93,0 | 357 |
| Karacaoğlu Köyü | AK Parti | %19,5 | %30,2 | %87,1 | 279 |
| Karaçay Mahallesi | CHP | %37,0 | %23,8 | %94,1 | 205 |
| Karahüseyinli Köyü | AK Parti | %7,0 | %40,9 | %91,4 | 477 |
| Karainler Köyü | AK Parti | %17,1 | %35,7 | %90,2 | 753 |
| Karaköy Mahallesi | CHP | %44,5 | %21,1 | %77,0 | 4.845 |
| Karaköyşeyhler Köyü | AK Parti | %19,6 | %29,6 | %87,3 | 307 |
| Karamazak Köyü | CHP | %31,5 | %22,9 | %96,8 | 589 |
| Karasu Köyü | CHP | %44,2 | %29,3 | %82,2 | 489 |
| Karayakup Köyü | AK Parti | %9,6 | %46,4 | %85,9 | 206 |
| Karşıyaka Köyü | AK Parti | %7,7 | %61,5 | %91,4 | 151 |
| Kaşbaşı Köyü | AK Parti | %23,1 | %29,2 | %95,3 | 234 |
| Kayacılar Köyü | AK Parti | %15,1 | %24,7 | %91,9 | 247 |
| Kayadibi Köyü | AK Parti | %23,0 | %32,0 | %88,1 | 151 |
| Kayadibiçavuş Köyü | AK Parti | %22,3 | %30,6 | %86,6 | 367 |
| Kayadibikavlak Köyü | AK Parti | %24,9 | %30,5 | %88,0 | 407 |
| Kemer Köprü Mahallesi | CHP | %49,6 | %17,6 | %70,7 | 9.136 |
| Kırtepe Mahallesi | CHP | %63,7 | %12,5 | %74,3 | 2.874 |
| Kışla Köyü | AK Parti | %29,1 | %29,8 | %72,2 | 428 |
| Kızılelma Köyü | CHP | %62,8 | %19,7 | %86,2 | 390 |
| Kocareis Köyü | CHP | %32,6 | %31,3 | %85,8 | 452 |
| Kozcağız-Değirmenci Mahallesi | AK Parti | %26,0 | %30,8 | %90,5 | 264 |
| Kozcağız-Demirci Ahmetler Mahallesi | AK Parti | %15,9 | %44,1 | %89,4 | 444 |
| Kozcağız-Kavlaklık Mahallesi | AK Parti | %17,2 | %38,5 | %83,9 | 670 |
| Kozcağız-Merkez Mahallesi | MHP | %19,3 | %30,5 | %78,7 | 3.463 |
| Kozcağız-Yenişar Mahallesi | AK Parti | %14,2 | %33,3 | %85,6 | 713 |
| Köyortası Mahallesi | CHP | %57,2 | %11,9 | %77,3 | 1.152 |
| Köyyeri Köyü | AK Parti | %11,8 | %55,1 | %90,4 | 334 |
| Kumaçorak Köyü | AK Parti | %11,5 | %50,0 | %66,3 | 205 |
| Kurt Köyü | AK Parti | %31,3 | %40,7 | %90,8 | 490 |
| Kutlubeydemirci Köyü | AK Parti | %23,4 | %33,0 | %88,4 | 571 |
| Kutlubeytabaklar Köyü | AK Parti | %17,9 | %31,7 | %82,2 | 315 |
| Kutlubeyyazıcılar Köyü | AK Parti | %14,4 | %45,4 | %91,8 | 511 |
| Küçükkızılkum Köyü | CHP | %45,2 | %23,2 | %83,6 | 329 |
| Kümesler Köyü | AK Parti | %21,2 | %39,0 | %87,9 | 321 |
| Mamak Köyü | AK Parti | %13,2 | %44,4 | %92,0 | 460 |
| Mekeçler Köyü | Yeniden Refah | %20,2 | %23,0 | %93,4 | 364 |
| Merkez-Gecen Mahallesi | CHP | %33,5 | %25,4 | %86,3 | 731 |
| Muratbey Köyü | AK Parti | %30,6 | %38,4 | %93,7 | 350 |
| Okçular Köyü | CHP | %38,4 | %27,7 | %92,2 | 282 |
| Okulak Mahallesi | CHP | %52,6 | %16,4 | %71,8 | 1.179 |
| Orduyeri Mahallesi | CHP | %47,2 | %18,8 | %73,7 | 6.658 |
| Orta Mahallesi | CHP | %59,3 | %14,7 | %75,2 | 1.385 |
| Ören Köyü | AK Parti | %14,4 | %45,4 | %87,9 | 272 |
| Özbaşı Köyü | AK Parti | %9,2 | %45,8 | %91,5 | 693 |
| Saraylı Köyü | CHP | %38,1 | %23,1 | %92,4 | 340 |
| Serdar Köyü | AK Parti | %17,6 | %40,1 | %90,3 | 382 |
| Sipahiler Köyü | AK Parti | %15,8 | %34,2 | %91,0 | 388 |
| Sofular Köyü | AK Parti | %27,0 | %33,0 | %98,2 | 112 |
| Söğütlü Köyü | AK Parti | %10,3 | %38,1 | %93,8 | 112 |
| Sülek Köyü | AK Parti | %9,7 | %52,6 | %79,5 | 527 |
| Sütlüce Köyü | AK Parti | %29,6 | %42,3 | %84,0 | 595 |
| Şabankadı Köyü | AK Parti | %7,7 | %43,4 | %91,8 | 366 |
| Şahin Köyü | AK Parti | %15,0 | %41,5 | %90,6 | 298 |
| Şahne Köyü | AK Parti | %19,9 | %26,7 | %93,3 | 436 |
| Şarköy | AK Parti | %18,1 | %46,4 | %91,7 | 312 |
| Şiremirçavuş Mahallesi | CHP | %43,2 | %18,5 | %75,7 | 930 |
| Şiremirtabaklar Köyü | AK Parti | %29,9 | %36,4 | %93,4 | 181 |
| Şirinköy | AK Parti | %9,8 | %50,4 | %96,6 | 147 |
| Tabanözü Köyü | CHP | %37,6 | %28,3 | %91,6 | 525 |
| Tasmacı Köyü | AK Parti | %14,6 | %50,9 | %92,3 | 207 |
| Terkehaliller Köyü | AK Parti | %19,0 | %35,1 | %80,0 | 780 |
| Terkehatipler Köyü | AK Parti | %13,7 | %40,3 | %90,5 | 758 |
| Topluca Köyü | CHP | %33,1 | %31,2 | %83,4 | 481 |
| Tuna Mahallesi | CHP | %45,9 | %18,8 | %71,2 | 4.960 |
| Turanlar Köyü | MHP | %17,9 | %26,9 | %91,3 | 242 |
| Tuzcular Köyü | AK Parti | %22,2 | %38,7 | %72,1 | 401 |
| Uğurlar Köyü | AK Parti | %17,2 | %41,9 | %88,1 | 480 |
| Ulugeçitambarcı Köyü | Yeniden Refah | %23,8 | %23,6 | %92,5 | 558 |
| Ulugeçitkadı Köyü | AK Parti | %26,1 | %26,7 | %91,2 | 408 |
| Uluköy | AK Parti | %23,2 | %40,3 | %90,7 | 559 |
| Ustaoğlu Köyü | AK Parti | %19,8 | %42,6 | %87,2 | 296 |
| Uzunöz Mahallesi | MHP | %24,9 | %29,4 | %86,3 | 364 |
| Yanaz Köyü | AK Parti | %15,9 | %45,8 | %92,4 | 576 |
| Yeğenli Köyü | AK Parti | %18,4 | %37,9 | %87,8 | 531 |
| Yenihamidiye Köyü | AK Parti | %9,7 | %59,4 | %79,3 | 290 |
| Yeniköy | CHP | %52,4 | %18,3 | %90,9 | 99 |
| Yeşilkaya Köyü | AK Parti | %14,4 | %31,6 | %85,8 | 663 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %15,6 | %33,7 | %90,7 | 389 |
| Yıldız Mahallesi | CHP | %36,1 | %25,2 | %90,7 | 452 |
| Yukarışeyhler Köyü | AK Parti | %13,6 | %46,6 | %84,7 | 274 |
İlgili sonuçlar