Kutlubeyyazıcılar Köyü 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Kutlubeyyazıcılar Köyü sonuçlarında AK Parti %45,4 ile birinci, CHP %14,4 ile ikinci; fark 31,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 13,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,6 (+5,0 puan). AK Parti oy oranında Bartın Merkez ilçesindeki 165 mahalle ve köy arasında 23'üncü sırada. 2 sandık, 511 kayıtlı seçmen. Katılım %91,8 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Kutlubeyyazıcılar Köyü 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kutlubeyyazıcılar Köyü, Bartın Merkez, Bartın, Türkiye karşılaştırması
PartiOyKutlubeyyazıcılar KöyüBartın MerkezBartınTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti199%45,4%27,4%31,0%32,4+13,0
CHP63%14,4%34,4%33,3%34,5−20,1
MHP51%11,6%18,3%16,7%6,6+5,0
Yeniden Refah43%9,8%9,7%9,3%7,0+2,8
Saadet21%4,8%2,2%2,3%1,3+3,5
İYİ Parti13%3,0%2,4%1,8%4,6−1,6
DEVA Partisi13%3,0%0,5%0,8%0,5+2,5
Gelecek Partisi10%2,3%0,5%0,4%0,1+2,2
Zafer Partisi7%1,6%2,1%2,0%2,4−0,8
Büyük Birlik4%0,9%0,4%0,3%1,3−0,4
BTP3%0,7%0,4%0,4%0,4+0,3
Millet2%0,5%0,3%0,3%0,1+0,4
Vatan Partisi2%0,5%0,2%0,2%0,1+0,4
HÜDA PAR2%0,5%0,2%0,2%0,7−0,2
DEM Parti2%0,5%0,2%0,2%5,8−5,3
EMEP2%0,5%0,2%0,1%0,1+0,4
TİP1%0,2%0,3%0,3%0,6−0,4
Kutlubeyyazıcılar Köyü seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
2511469%91,843831

Bartın Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler