Bolu Merkez 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bolu Merkez sonuçlarında CHP %53,0 ile birinci, AK Parti %28,8 ile ikinci; fark 24,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 17,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,1 (+6,2 puan). 43 mahalle ve köy arasından 43'ünde CHP önde. CHP en güçlü Çakmaklar Mahallesi (%62,5); AK Parti en güçlü Kuruçay Mahallesi (%37,7). Katılım %81,4 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bolu Merkez 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Bolu Merkez, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bolu Merkez | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 54.021 | %53,0 | %44,2 | %35,8 | +17,3 |
| AK Parti | 29.371 | %28,8 | %30,1 | %33,0 | −4,2 |
| MHP | 12.359 | %12,1 | %14,6 | %6,0 | +6,2 |
| Yeniden Refah | 2.206 | %2,2 | %2,7 | %6,8 | −4,6 |
| İYİ Parti | 904 | %0,9 | %0,7 | %4,6 | −3,7 |
| DEM Parti | 623 | %0,6 | %0,5 | %5,4 | −4,8 |
| Zafer Partisi | 599 | %0,6 | %0,5 | %1,9 | −1,3 |
| Saadet | 524 | %0,5 | %1,4 | %1,2 | −0,7 |
| BTP | 265 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| DEVA Partisi | 189 | %0,2 | %0,1 | %0,4 | −0,2 |
| DP | 142 | %0,1 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| TİP | 134 | %0,1 | %0,2 | %0,4 | −0,3 |
| TKP | 117 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| HÜDA PAR | 109 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| Milli Yol | 84 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| AB Parti | 61 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| DSP | 48 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 46 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 33 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 23 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Bolu Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 394 | 129.129 | 105.114 | %81,4 | 101.858 | 3.256 |
Bolu Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | CHP | %54,2 | %28,3 | %83,3 | 1.037 |
| Aktaş Mahallesi | CHP | %55,1 | %26,6 | %80,9 | 4.457 |
| Alpağut Mahallesi | CHP | %62,0 | %24,0 | %82,5 | 4.088 |
| Alpağutbey Mahallesi | CHP | %55,9 | %27,6 | %83,6 | 2.780 |
| Aşağısoku Mahallesi | CHP | %51,0 | %28,7 | %82,4 | 2.694 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %59,7 | %23,9 | %79,1 | 4.721 |
| Beşkavaklar Mahallesi | CHP | %59,7 | %24,6 | %80,7 | 6.443 |
| Borazanlar Mahallesi | CHP | %58,6 | %25,4 | %80,8 | 8.713 |
| Büyükcami Mahallesi | CHP | %45,3 | %34,7 | %78,2 | 101 |
| Çakmaklar Mahallesi | CHP | %62,5 | %19,8 | %88,3 | 709 |
| Çıkınlar Mahallesi | CHP | %48,6 | %31,6 | %83,2 | 5.348 |
| Çivril Mahallesi | CHP | %37,6 | %36,7 | %93,5 | 367 |
| Dağkent Mahallesi | CHP | %48,2 | %34,1 | %80,7 | 2.409 |
| Dodurga Mahallesi | CHP | %45,1 | %36,3 | %86,8 | 514 |
| Gölyüzü Mahallesi | CHP | %49,5 | %32,4 | %81,9 | 2.838 |
| İhsaniye Mahallesi | CHP | %51,0 | %27,8 | %83,5 | 2.574 |
| İzzet Baysal Mahallesi | CHP | %52,9 | %30,1 | %81,0 | 5.986 |
| Karacaağaç Mahallesi | CHP | %48,8 | %20,6 | %92,5 | 468 |
| Karaçayır Mahallesi | CHP | %55,2 | %27,8 | %76,8 | 3.776 |
| Karaköy Mahallesi | CHP | %59,4 | %25,1 | %76,6 | 766 |
| Karamanlı Mahallesi | CHP | %58,5 | %24,8 | %78,9 | 4.166 |
| Kasaplar Mahallesi | CHP | %49,0 | %26,0 | %88,8 | 474 |
| Kılıçarslan Mahallesi | CHP | %59,7 | %23,6 | %82,8 | 4.476 |
| Köroğlu Mahallesi | CHP | %50,8 | %30,9 | %83,4 | 3.392 |
| Kuruçay Mahallesi | CHP | %43,4 | %37,7 | %80,0 | 590 |
| Küçükberk Mahallesi | CHP | %56,7 | %26,6 | %92,3 | 336 |
| Kültür Mahallesi | CHP | %48,4 | %32,7 | %81,4 | 7.908 |
| Kürkçüler Mahallesi | CHP | %50,5 | %29,9 | %83,0 | 1.849 |
| Ovadüzü Mahallesi | CHP | %51,4 | %29,4 | %92,8 | 541 |
| Paşaköy Mahallesi | CHP | %52,5 | %28,4 | %84,5 | 1.481 |
| Sağlık Mahallesi | CHP | %45,4 | %33,5 | %80,4 | 18.856 |
| Salıbeyler Mahallesi | CHP | %52,8 | %29,2 | %89,3 | 355 |
| Sandallar Mahallesi | CHP | %49,9 | %33,7 | %87,9 | 453 |
| Sarıcalar Mahallesi | CHP | %48,0 | %29,1 | %92,2 | 295 |
| Semerkant Mahallesi | CHP | %57,2 | %26,6 | %76,5 | 1.338 |
| Seyit Mahallesi | CHP | %43,2 | %37,0 | %88,1 | 956 |
| Sümer Mahallesi | CHP | %54,1 | %28,0 | %79,1 | 6.773 |
| Tabaklar Mahallesi | CHP | %61,2 | %23,8 | %74,1 | 4.954 |
| Tepecik Mahallesi | CHP | %46,3 | %33,7 | %84,4 | 3.968 |
| Umutkent Mahallesi | CHP | %55,9 | %26,3 | %83,7 | 1.152 |
| Yaşamkent Mahallesi | CHP | %59,3 | %26,1 | %82,3 | 2.297 |
| Yenimahalle Mahallesi | CHP | %51,3 | %28,5 | %95,9 | 541 |
| Yukarısoku Mahallesi | CHP | %47,8 | %31,5 | %92,5 | 1.189 |
İlgili sonuçlar