Bolu Merkez 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bolu Merkez sonuçlarında CHP %44,0 ile birinci, AK Parti %29,7 ile ikinci; fark 14,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 9,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,9 (+8,3 puan). 156 mahalle ve köy arasından 85'inde CHP önde. CHP en güçlü Çayırköy (%75,0); AK Parti en güçlü Kandamış Köyü (%69,7). Katılım %83,3 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bolu Merkez 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bolu Merkez, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bolu Merkez | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 54.692 | %44,0 | %33,3 | %34,5 | +9,5 |
| AK Parti | 36.912 | %29,7 | %32,1 | %32,4 | −2,7 |
| MHP | 18.463 | %14,9 | %19,1 | %6,6 | +8,3 |
| Yeniden Refah | 5.160 | %4,2 | %4,7 | %7,0 | −2,8 |
| İYİ Parti | 2.361 | %1,9 | %2,0 | %4,6 | −2,7 |
| Zafer Partisi | 2.187 | %1,8 | %1,4 | %2,4 | −0,7 |
| Saadet | 1.096 | %0,9 | %1,6 | %1,3 | −0,4 |
| DEM Parti | 712 | %0,6 | %0,4 | %5,8 | −5,2 |
| DEVA Partisi | 519 | %0,4 | %0,3 | %0,5 | −0,0 |
| BTP | 442 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | −0,0 |
| TİP | 378 | %0,3 | %0,4 | %0,6 | −0,3 |
| Büyük Birlik | 356 | %0,3 | %3,1 | %1,3 | −1,0 |
| DP | 257 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 151 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| SOL Parti | 138 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| DSP | 111 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 102 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Milli Yol | 90 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 84 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Bolu Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 534 | 154.967 | 129.031 | %83,3 | 124.211 | 4.820 |
Bolu Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Köyü | AK Parti | %27,6 | %42,8 | %96,1 | 155 |
| Ağaççılar Köyü | CHP | %36,8 | %16,7 | %85,6 | 216 |
| Ahmetler Köyü | AK Parti | %28,3 | %29,1 | %103,1 | 128 |
| Akçaalan Köyü | CHP | %33,9 | %33,1 | %95,5 | 132 |
| Akpınar Mahallesi | CHP | %46,4 | %29,5 | %83,3 | 1.037 |
| Aktaş Mahallesi | CHP | %48,6 | %26,2 | %80,9 | 4.457 |
| Alıçören Köyü | CHP | %35,1 | %32,7 | %97,7 | 567 |
| Alpağut Mahallesi | CHP | %56,6 | %22,3 | %82,4 | 4.088 |
| Alpağutbey Mahallesi | CHP | %50,1 | %26,5 | %83,5 | 2.780 |
| Aşağıçamlı Köyü | AK Parti | %20,0 | %52,0 | %100,0 | 54 |
| Aşağıkuzören Köyü | CHP | %39,9 | %38,3 | %94,1 | 202 |
| Aşağısoku Mahallesi | CHP | %45,5 | %28,4 | %83,6 | 2.694 |
| Avdan Köyü | CHP | %40,7 | %31,5 | %105,4 | 56 |
| Aydıncık Köyü | AK Parti | %11,2 | %47,4 | %92,1 | 126 |
| Bağışlar Köyü | AK Parti | %26,4 | %36,4 | %98,5 | 134 |
| Bahçeköy | AK Parti | %33,0 | %36,5 | %93,3 | 343 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %52,9 | %23,6 | %79,2 | 4.721 |
| Bakırlı Köyü | CHP | %33,9 | %24,2 | %91,2 | 136 |
| Baltalı Köyü | AK Parti | %21,4 | %49,7 | %94,7 | 169 |
| Banaz Köyü | AK Parti | %16,0 | %44,8 | %82,1 | 224 |
| Belkaraağaç Köyü | CHP | %26,2 | %24,6 | %96,9 | 64 |
| Berkköy | CHP | %42,7 | %27,0 | %86,6 | 561 |
| Beşkavaklar Mahallesi | CHP | %54,1 | %23,4 | %80,8 | 6.443 |
| Borazanlar Mahallesi | CHP | %52,2 | %24,1 | %80,8 | 8.713 |
| Bozarmut Köyü | AK Parti | %21,6 | %52,3 | %100,8 | 118 |
| Bünüş Köyü | AK Parti | %24,0 | %48,0 | %87,6 | 89 |
| Bürnük Köyü | AK Parti | %21,9 | %37,2 | %98,1 | 262 |
| Büyükcami Mahallesi | CHP | %40,3 | %33,3 | %78,2 | 101 |
| Çakmaklar Mahallesi | CHP | %57,4 | %20,3 | %88,3 | 709 |
| Çampınar Köyü | AK Parti | %32,9 | %34,9 | %97,5 | 159 |
| Çamyayla Köyü | CHP | %48,0 | %28,5 | %83,2 | 411 |
| Çanakçılar Köyü | AK Parti | %29,9 | %33,3 | %94,8 | 97 |
| Çatakören Köyü | CHP | %35,3 | %19,1 | %100,6 | 177 |
| Çaygökpınar Köyü | AK Parti | %35,5 | %36,4 | %95,9 | 637 |
| Çayırköy | CHP | %75,0 | %14,3 | %95,9 | 147 |
| Çepni Köyü | AK Parti | %21,3 | %45,5 | %92,3 | 195 |
| Çıkınlar Mahallesi | CHP | %43,0 | %32,2 | %83,1 | 5.348 |
| Çivril Mahallesi | AK Parti | %27,9 | %35,5 | %93,5 | 367 |
| Çobankaya Köyü | AK Parti | %10,3 | %36,9 | %97,2 | 246 |
| Çömlekçiler Köyü | CHP | %40,9 | %21,2 | %97,1 | 138 |
| Çukurören Köyü | AK Parti | %26,3 | %34,9 | %95,1 | 162 |
| Dağkent Mahallesi | CHP | %43,7 | %32,8 | %80,9 | 2.409 |
| Değirmenbeli Köyü | AK Parti | %34,5 | %40,9 | %93,0 | 229 |
| Değirmenderesi Köyü | AK Parti | %8,4 | %56,8 | %103,2 | 94 |
| Demirciler Köyü | AK Parti | %32,7 | %34,4 | %93,3 | 386 |
| Dereceören Köyü | CHP | %42,2 | %29,2 | %103,3 | 152 |
| Dodurga Mahallesi | CHP | %38,8 | %36,5 | %86,8 | 514 |
| Doğancı Köyü | CHP | %37,2 | %28,7 | %87,8 | 821 |
| Elmalık Köyü | CHP | %53,8 | %24,3 | %83,4 | 307 |
| Ericek Köyü | AK Parti | %20,3 | %50,3 | %95,6 | 158 |
| Fasıl Köyü | MHP | %17,4 | %20,7 | %87,2 | 141 |
| Gökpınar Köyü | CHP | %31,3 | %26,5 | %93,3 | 180 |
| Gölcük Köyü | AK Parti | %26,9 | %48,7 | %93,2 | 133 |
| Gölköy | CHP | %31,4 | %26,8 | %82,1 | 268 |
| Gölyüzü Mahallesi | CHP | %44,8 | %31,3 | %81,9 | 2.838 |
| Güneyfelekettin Köyü | AK Parti | %25,6 | %40,3 | %97,8 | 136 |
| Güvem Köyü | CHP | %37,6 | %26,5 | %100,6 | 170 |
| Hamzabey Köyü | AK Parti | %28,2 | %40,6 | %89,4 | 424 |
| Hıdırşeyhler Köyü | AK Parti | %22,5 | %31,9 | %85,6 | 188 |
| Işıklar Köyü | AK Parti | %13,3 | %61,9 | %96,5 | 229 |
| İhsaniye Mahallesi | CHP | %46,4 | %25,8 | %83,6 | 2.574 |
| İzzet Baysal Mahallesi | CHP | %46,5 | %28,6 | %80,9 | 5.986 |
| Kandamış Köyü | AK Parti | %24,2 | %69,7 | %55,9 | 59 |
| Karacaağaç Mahallesi | CHP | %37,2 | %23,8 | %92,5 | 468 |
| Karacasu-Ilıcakınık Mahallesi | AK Parti | %30,5 | %47,7 | %90,1 | 263 |
| Karacasu-Karacasu Fatih Mahallesi | AK Parti | %25,7 | %42,1 | %88,4 | 1.764 |
| Karaçayır Mahallesi | CHP | %49,8 | %28,0 | %76,9 | 3.776 |
| Karaköy Mahallesi | CHP | %50,7 | %24,0 | %76,6 | 766 |
| Karamanlar Köyü | CHP | %39,1 | %34,8 | %85,7 | 84 |
| Karamanlı Mahallesi | CHP | %53,8 | %23,7 | %78,8 | 4.166 |
| Karca Köyü | CHP | %45,4 | %30,9 | %98,0 | 99 |
| Kasaplar Mahallesi | CHP | %45,8 | %26,0 | %88,8 | 474 |
| Ketenler Köyü | MHP | %6,5 | %19,4 | %91,2 | 34 |
| Kılıçarslan Mahallesi | CHP | %53,5 | %22,6 | %82,8 | 4.476 |
| Kındıra Köyü | Yeniden Refah | %11,6 | %32,8 | %95,5 | 579 |
| Kırha Köyü | AK Parti | %11,7 | %47,6 | %93,7 | 111 |
| Kızılağıl Köyü | AK Parti | %30,9 | %37,6 | %97,4 | 156 |
| Kolköy | CHP | %34,2 | %34,2 | %103,8 | 80 |
| Kozlu Köyü | CHP | %33,6 | %26,2 | %99,2 | 120 |
| Köprücüler Köyü | CHP | %44,9 | %22,4 | %95,1 | 223 |
| Köroğlu Mahallesi | CHP | %44,5 | %31,9 | %83,0 | 3.392 |
| Kuruçay Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %37,6 | %80,3 | 590 |
| Kuzfındık Köyü | AK Parti | %32,9 | %37,8 | %98,8 | 85 |
| Kuzörendağlı Köyü | AK Parti | %21,8 | %37,6 | %95,7 | 141 |
| Kuzörenemirler Köyü | AK Parti | %20,0 | %36,2 | %96,4 | 111 |
| Küçükberk Mahallesi | CHP | %50,9 | %27,0 | %92,3 | 336 |
| Kültür Mahallesi | CHP | %42,1 | %32,0 | %81,2 | 7.908 |
| Küplüce Köyü | AK Parti | %31,0 | %48,3 | %101,7 | 58 |
| Kürkçüler Mahallesi | CHP | %44,7 | %28,4 | %82,9 | 1.849 |
| Merkeşler Köyü | CHP | %46,1 | %32,3 | %91,2 | 285 |
| Mesciler Köyü | AK Parti | %28,5 | %40,7 | %88,1 | 581 |
| Mesçiçele Köyü | AK Parti | %20,4 | %39,5 | %91,8 | 171 |
| Muratlar Köyü | AK Parti | %11,4 | %60,0 | %83,0 | 88 |
| Musluklar Köyü | AK Parti | %26,4 | %43,2 | %96,4 | 251 |
| Müstakimler Köyü | MHP | %17,8 | %34,2 | %88,0 | 83 |
| Nuhlar Köyü | AK Parti | %35,1 | %41,9 | %93,7 | 79 |
| Oğulduruk Köyü | CHP | %40,7 | %30,2 | %99,4 | 172 |
| Okçular Köyü | CHP | %40,1 | %34,7 | %79,0 | 404 |
| Ovadüzü Mahallesi | CHP | %44,7 | %32,1 | %92,8 | 541 |
| Ömerler Köyü | CHP | %37,8 | %27,1 | %92,0 | 313 |
| Örencik Köyü | CHP | %41,7 | %33,6 | %94,8 | 386 |
| Paşaköy Mahallesi | CHP | %46,3 | %27,5 | %84,5 | 1.481 |
| Pelitcik Köyü | AK Parti | %27,1 | %27,9 | %99,3 | 134 |
| Pirahmetler Köyü | CHP | %50,9 | %24,5 | %96,1 | 233 |
| Piroğlu Köyü | CHP | %57,9 | %26,3 | %95,9 | 122 |
| Rüzgarlar Köyü | AK Parti | %15,4 | %51,5 | %89,1 | 156 |
| Saççılar Köyü | CHP | %44,1 | %28,8 | %89,4 | 66 |
| Sağlık Mahallesi | CHP | %39,2 | %33,1 | %80,6 | 18.856 |
| Salıbeyler Mahallesi | CHP | %49,0 | %28,9 | %89,3 | 355 |
| Sandallar Mahallesi | CHP | %42,7 | %34,4 | %87,9 | 453 |
| Saraycık Köyü | CHP | %49,5 | %25,5 | %95,6 | 361 |
| Sarıcalar Mahallesi | CHP | %42,7 | %28,2 | %92,2 | 295 |
| Sazakkınık Köyü | CHP | %35,8 | %35,8 | %101,5 | 67 |
| Sazakşeyhler Köyü | AK Parti | %30,3 | %42,1 | %84,4 | 90 |
| Sebenardı Köyü | CHP | %31,8 | %30,7 | %97,8 | 93 |
| Semerciler Köyü | CHP | %49,2 | %29,5 | %88,4 | 69 |
| Semerkant Mahallesi | CHP | %52,3 | %25,1 | %76,5 | 1.338 |
| Seyit Mahallesi | CHP | %39,9 | %35,9 | %88,1 | 956 |
| Sultanbey Köyü | CHP | %34,1 | %31,7 | %92,3 | 365 |
| Sultanköy | CHP | %33,5 | %31,1 | %89,3 | 300 |
| Susuzkınık Köyü | AK Parti | %22,7 | %43,9 | %98,1 | 211 |
| Sümer Mahallesi | CHP | %47,1 | %28,1 | %79,1 | 6.773 |
| Tabaklar Mahallesi | CHP | %54,1 | %23,0 | %74,0 | 4.954 |
| Tarakçı Köyü | AK Parti | %24,5 | %43,9 | %96,5 | 254 |
| Taşçılar Köyü | CHP | %42,3 | %28,2 | %102,9 | 70 |
| Taşoluk Köyü | AK Parti | %19,8 | %51,0 | %94,4 | 268 |
| Tatlar Köyü | AK Parti | %36,4 | %38,7 | %94,2 | 242 |
| Tekkedere Köyü | AK Parti | %9,7 | %49,8 | %92,4 | 236 |
| Tepecik Mahallesi | CHP | %39,0 | %33,2 | %84,2 | 3.968 |
| Tetemeçele Köyü | Yeniden Refah | %12,1 | %33,6 | %101,6 | 123 |
| Tokmaklar Köyü | AK Parti | %23,5 | %49,0 | %100,0 | 105 |
| Topardıç Köyü | MHP | %23,1 | %29,1 | %94,7 | 131 |
| Ulumescit Köyü | AK Parti | %19,8 | %62,0 | %91,1 | 135 |
| Umutkent Mahallesi | CHP | %51,1 | %25,8 | %83,9 | 1.152 |
| Vakıfgeçitveren Köyü | MHP | %23,8 | %28,3 | %92,4 | 420 |
| Yakabayat Köyü | AK Parti | %18,2 | %40,5 | %97,1 | 413 |
| Yakuplar Köyü | AK Parti | %31,5 | %45,1 | %96,2 | 209 |
| Yaşamkent Mahallesi | CHP | %52,9 | %26,1 | %81,8 | 2.297 |
| Yayladınlar Köyü | CHP | %33,9 | %33,9 | %76,3 | 76 |
| Yazıören Köyü | CHP | %54,5 | %19,0 | %95,5 | 221 |
| Yeniakçakavak Köyü | AK Parti | %30,2 | %31,8 | %97,9 | 375 |
| Yenicepınar Köyü | AK Parti | %29,2 | %41,6 | %95,9 | 339 |
| Yeniçaydurt Köyü | AK Parti | %33,9 | %35,8 | %86,1 | 259 |
| Yenigeçitveren Köyü | CHP | %45,8 | %24,8 | %97,6 | 165 |
| Yenigüney Köyü | AK Parti | %15,1 | %51,6 | %92,4 | 172 |
| Yeniköy | AK Parti | %26,6 | %42,8 | %100,0 | 179 |
| Yenimahalle Mahallesi | CHP | %47,4 | %28,8 | %92,8 | 541 |
| Yenipelitçik Köyü | AK Parti | %19,4 | %43,5 | %97,1 | 137 |
| Yenisefa Köyü | CHP | %37,8 | %26,8 | %90,1 | 182 |
| Yeşilçele Köyü | AK Parti | %14,2 | %41,7 | %100,0 | 130 |
| Yeşilköy | AK Parti | %23,3 | %45,9 | %86,0 | 299 |
| Yolçatı Köyü | CHP | %45,2 | %32,6 | %90,6 | 255 |
| Yukarıçamlı Köyü | AK Parti | %25,8 | %48,4 | %97,0 | 165 |
| Yukarısoku Mahallesi | CHP | %41,2 | %33,3 | %92,8 | 1.189 |
| Yumrukaya Köyü | CHP | %53,4 | %23,2 | %92,1 | 579 |
| Yuva Köyü | AK Parti | %32,2 | %47,2 | %89,8 | 531 |
İlgili sonuçlar