Kıbrıscık 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kıbrıscık sonuçlarında CHP %31,8 ile birinci, AK Parti %29,4 ile ikinci; fark 2,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 2,8 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,8 (+14,2 puan). 24 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Çökeler Köyü (%51,5); AK Parti en güçlü Deveci Köyü (%61,3). Katılım %88,7 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kıbrıscık 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kıbrıscık, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kıbrıscık | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 676 | %31,8 | %33,3 | %34,5 | −2,8 |
| AK Parti | 626 | %29,4 | %32,1 | %32,4 | −3,0 |
| MHP | 443 | %20,8 | %19,1 | %6,6 | +14,2 |
| TİP | 268 | %12,6 | %0,4 | %0,6 | +12,0 |
| Yeniden Refah | 53 | %2,5 | %4,7 | %7,0 | −4,5 |
| Saadet | 17 | %0,8 | %1,6 | %1,3 | −0,5 |
| İYİ Parti | 15 | %0,7 | %2,0 | %4,6 | −3,9 |
| Zafer Partisi | 9 | %0,4 | %1,4 | %2,4 | −2,0 |
| BTP | 7 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 5 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Büyük Birlik | 3 | %0,1 | %3,1 | %1,3 | −1,1 |
| SOL Parti | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
Kıbrıscık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 25 | 2.507 | 2.223 | %88,7 | 2.129 | 94 |
Kıbrıscık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanhimmetler Köyü | CHP | %42,4 | %30,5 | %89,4 | 66 |
| Alemdar Köyü | CHP | %37,4 | %21,9 | %85,7 | 189 |
| Balı Köyü | AK Parti | %14,3 | %42,9 | %84,6 | 26 |
| Belen Köyü | CHP | %37,7 | %28,9 | %97,6 | 123 |
| Borucak Köyü | AK Parti | %29,3 | %36,6 | %93,5 | 46 |
| Bölücekkaya Köyü | AK Parti | %25,0 | %52,5 | %72,7 | 55 |
| Çökeler Köyü | CHP | %51,5 | %28,8 | %92,4 | 79 |
| Deveci Köyü | AK Parti | %19,4 | %61,3 | %92,3 | 39 |
| Deveören Köyü | AK Parti | %17,0 | %61,0 | %86,2 | 167 |
| Dokumacılar Köyü | MHP | %26,1 | %21,7 | %85,2 | 27 |
| Geriş Köyü | AK Parti | %26,9 | %50,7 | %91,4 | 81 |
| Karacaören Köyü | CHP | %31,3 | %26,6 | %91,4 | 70 |
| Karadoğan Mahallesi | CHP | %32,2 | %29,6 | %92,3 | 233 |
| Karaköy | MHP | %20,0 | %18,1 | %90,9 | 176 |
| Kılkara Köyü | AK Parti | %36,2 | %38,3 | %104,1 | 49 |
| Kızılcaören Köyü | AK Parti | %38,5 | %46,2 | %72,2 | 18 |
| Kökez Köyü | CHP | %39,7 | %30,9 | %82,9 | 82 |
| Köroğlu Mahallesi | CHP | %31,0 | %23,4 | %85,9 | 548 |
| Köseler Köyü | CHP | %46,0 | %30,0 | %63,4 | 82 |
| Kuzca Köyü | MHP | %35,7 | %17,9 | %93,7 | 63 |
| Nadas Köyü | TİP | %36,4 | %9,1 | %97,8 | 46 |
| Sarıkaya Köyü | TİP | %23,8 | %16,3 | %90,9 | 88 |
| Taşlık Köyü | CHP | %34,9 | %23,3 | %104,7 | 43 |
| Yazıca Köyü | CHP | %39,8 | %26,2 | %93,7 | 111 |
İlgili sonuçlar