Dörtdivan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Dörtdivan sonuçlarında AK Parti %51,8 ile birinci, MHP %37,1 ile ikinci; fark 14,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 19,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,1 (+30,5 puan). 32 mahalle ve köy arasından 23'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yukarısayık Köyü (%83,8); MHP en güçlü Dülger Köyü (%55,7). Katılım %87,8 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dörtdivan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Dörtdivan, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Dörtdivan | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.606 | %51,8 | %32,1 | %32,4 | +19,3 |
| MHP | 1.866 | %37,1 | %19,1 | %6,6 | +30,5 |
| CHP | 190 | %3,8 | %33,3 | %34,5 | −30,7 |
| Yeniden Refah | 179 | %3,6 | %4,7 | %7,0 | −3,4 |
| Saadet | 92 | %1,8 | %1,6 | %1,3 | +0,5 |
| Zafer Partisi | 38 | %0,8 | %1,4 | %2,4 | −1,7 |
| Büyük Birlik | 23 | %0,5 | %3,1 | %1,3 | −0,8 |
| BTP | 18 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | −0,0 |
| TİP | 9 | %0,2 | %0,4 | %0,6 | −0,4 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| Millet | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Dörtdivan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 34 | 5.935 | 5.211 | %87,8 | 5.035 | 176 |
Dörtdivan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adakınık Mahallesi | AK Parti | %55,1 | %34,8 | %91,7 | 242 |
| Adaköy | AK Parti | %70,3 | %12,2 | %79,8 | 94 |
| Aşağıdüğer Köyü | AK Parti | %60,9 | %28,0 | %85,8 | 190 |
| Aşağısayık Köyü | AK Parti | %56,6 | %35,4 | %81,1 | 122 |
| Bayramlar Mahallesi | MHP | %42,7 | %44,0 | %84,5 | 181 |
| Bünüş Köyü | AK Parti | %70,1 | %14,6 | %86,9 | 183 |
| Cemaller Köyü | MHP | %37,0 | %46,5 | %90,0 | 230 |
| Çalköy | AK Parti | %45,8 | %42,1 | %90,2 | 123 |
| Çardak Köyü | AK Parti | %49,4 | %42,2 | %94,3 | 88 |
| Çavuşlar Mahallesi | MHP | %39,8 | %44,5 | %87,3 | 624 |
| Çetikören Köyü | AK Parti | %46,7 | %41,0 | %95,8 | 214 |
| Çitler Mahallesi | MHP | %45,1 | %47,3 | %91,6 | 107 |
| Deveciler Mahallesi | MHP | %42,9 | %47,6 | %84,1 | 132 |
| Doğancılar Köyü | AK Parti | %51,7 | %37,0 | %78,3 | 276 |
| Dülger Köyü | MHP | %34,4 | %55,7 | %75,3 | 81 |
| Göbüler Köyü | AK Parti | %60,3 | %31,9 | %88,1 | 135 |
| Gücükler Köyü | AK Parti | %68,4 | %22,6 | %94,7 | 226 |
| Hacetler Mahallesi | AK Parti | %33,8 | %24,6 | %94,8 | 77 |
| Kadılar Mahallesi | AK Parti | %50,1 | %41,6 | %87,6 | 603 |
| Kargıbayramlar Mahallesi | MHP | %42,4 | %51,0 | %90,1 | 353 |
| Kılıçlar Köyü | AK Parti | %72,9 | %14,3 | %86,9 | 84 |
| Kuruca Köyü | AK Parti | %53,3 | %32,0 | %91,0 | 178 |
| Ortaköy | AK Parti | %79,2 | %18,9 | %65,9 | 85 |
| Ömerpaşalar Köyü | AK Parti | %63,9 | %29,4 | %93,0 | 129 |
| Seyitaliler Köyü | MHP | %46,4 | %51,8 | %98,2 | 57 |
| Sorkun Köyü | AK Parti | %50,6 | %32,2 | %71,1 | 128 |
| Süleler Köyü | MHP | %40,8 | %46,8 | %87,9 | 232 |
| Yağbaşlar Köyü | AK Parti | %49,1 | %41,6 | %91,1 | 179 |
| Yalacık Köyü | AK Parti | %61,5 | %31,8 | %87,0 | 207 |
| Yayalar Köyü | AK Parti | %75,4 | %23,7 | %92,0 | 125 |
| Yukarıdüğer Köyü | AK Parti | %51,8 | %33,6 | %93,2 | 161 |
| Yukarısayık Köyü | AK Parti | %83,8 | %8,8 | %91,0 | 89 |
İlgili sonuçlar