Mengen 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Mengen sonuçlarında MHP %34,1 ile birinci, AK Parti %30,3 ile ikinci; fark 3,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 27,5 puan üstünde. 64 mahalle ve köy arasından 33'ünde MHP önde. MHP en güçlü Bürnük Köyü (%80,8); AK Parti en güçlü Yellicedemirciler Köyü (%58,8). Katılım %83,0 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mengen 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Mengen, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mengen | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 3.228 | %34,1 | %19,1 | %6,6 | +27,5 |
| AK Parti | 2.871 | %30,3 | %32,1 | %32,4 | −2,1 |
| CHP | 2.661 | %28,1 | %33,3 | %34,5 | −6,4 |
| Yeniden Refah | 386 | %4,1 | %4,7 | %7,0 | −2,9 |
| Saadet | 90 | %0,9 | %1,6 | %1,3 | −0,3 |
| Zafer Partisi | 86 | %0,9 | %1,4 | %2,4 | −1,5 |
| Büyük Birlik | 37 | %0,4 | %3,1 | %1,3 | −0,9 |
| TİP | 37 | %0,4 | %0,4 | %0,6 | −0,2 |
| Millet | 31 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| BTP | 23 | %0,2 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,7 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Mengen seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 77 | 11.986 | 9.946 | %83,0 | 9.477 | 469 |
Mengen mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Köyü | MHP | %37,8 | %34,5 | %89,9 | 138 |
| Ağacalar Köyü | CHP | %28,3 | %28,3 | %87,7 | 57 |
| Ağalar Köyü | MHP | %45,5 | %36,6 | %82,1 | 140 |
| Akçakoca Köyü | MHP | %39,4 | %22,5 | %44,2 | 165 |
| Akören Köyü | AK Parti | %16,7 | %42,7 | %96,0 | 101 |
| Aktepe Köyü | MHP | %56,0 | %20,9 | %92,9 | 99 |
| Alibeyler Köyü | MHP | %42,7 | %15,9 | %92,5 | 93 |
| Arak Köyü | MHP | %56,5 | %22,6 | %88,9 | 72 |
| Babahızır Köyü | AK Parti | %24,4 | %36,3 | %73,7 | 186 |
| Banaz Köyü | AK Parti | %30,8 | %35,4 | %102,9 | 70 |
| Başyellice Köyü | AK Parti | %32,8 | %34,5 | %87,2 | 141 |
| Beşler Mahallesi | CHP | %27,2 | %30,4 | %79,6 | 1.036 |
| Bölükören Köyü | CHP | %26,5 | %29,4 | %102,9 | 35 |
| Bürnük Köyü | MHP | %80,8 | %5,5 | %72,8 | 103 |
| Çayköy | MHP | %50,0 | %15,5 | %57,0 | 151 |
| Çırdak Köyü | MHP | %49,0 | %27,5 | %67,5 | 77 |
| Çorakkadirler Köyü | AK Parti | %25,0 | %35,5 | %77,5 | 102 |
| Çorakmıtırlar Köyü | AK Parti | %33,7 | %36,7 | %88,7 | 115 |
| Çubukköy | MHP | %58,9 | %27,6 | %91,2 | 181 |
| Çukurca Köyü | MHP | %56,1 | %13,4 | %96,5 | 85 |
| Demirciler Köyü | MHP | %48,0 | %17,0 | %81,1 | 127 |
| Dereköy | MHP | %40,0 | %33,3 | %93,0 | 71 |
| Düzağaç Köyü | AK Parti | %28,6 | %48,2 | %60,6 | 188 |
| Düzköy | MHP | %36,8 | %31,6 | %93,8 | 65 |
| Elemen Köyü | CHP | %6,2 | %41,6 | %85,7 | 133 |
| Emirler Köyü | MHP | %43,0 | %39,5 | %83,8 | 105 |
| Gökçesu-Adasal Mahallesi | MHP | %45,2 | %16,7 | %102,1 | 47 |
| Gökçesu-Atatürk Mahallesi | MHP | %35,5 | %20,9 | %93,3 | 519 |
| Gökçesu-Çakırlar Mahallesi | CHP | %22,3 | %27,1 | %87,6 | 242 |
| Gökçesu-Hürriyet Mahallesi | MHP | %33,3 | %14,8 | %89,1 | 542 |
| Gözecik Köyü | AK Parti | %27,4 | %41,1 | %88,2 | 85 |
| Güneygökçesu Köyü | CHP | %29,3 | %29,3 | %97,7 | 43 |
| Hacıahmetler Köyü | CHP | %28,1 | %32,2 | %83,3 | 150 |
| Hayranlar Köyü | CHP | %28,4 | %15,7 | %93,6 | 110 |
| İlyaslar Köyü | AK Parti | %16,2 | %45,4 | %91,7 | 144 |
| Kadılar Köyü | MHP | %37,3 | %24,1 | %89,2 | 93 |
| Kadısusuz Köyü | MHP | %43,4 | %30,3 | %83,5 | 91 |
| Karacalar Köyü | AK Parti | %32,5 | %53,0 | %86,6 | 97 |
| Karaishak Köyü | MHP | %57,4 | %13,2 | %87,7 | 81 |
| Karakaya Köyü | CHP | %35,4 | %18,8 | %89,1 | 55 |
| Karapınar Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %34,5 | %79,0 | 637 |
| Karaşeyhler Köyü | MHP | %48,1 | %29,5 | %88,5 | 183 |
| Kavacık Köyü | MHP | %60,8 | %10,8 | %64,1 | 117 |
| Kayabaşı Köyü | AK Parti | %30,0 | %47,1 | %97,3 | 74 |
| Kayabükü Köyü | AK Parti | %12,1 | %39,4 | %103,1 | 32 |
| Kayışlar Köyü | CHP | %34,6 | %14,0 | %82,4 | 136 |
| Kıyaslar Köyü | MHP | %34,1 | %33,3 | %88,7 | 150 |
| Konakköy | CHP | %26,1 | %32,3 | %87,1 | 186 |
| Köprübaşı Köyü | CHP | %16,9 | %29,4 | %87,6 | 201 |
| Kuzgöl Köyü | CHP | %18,6 | %33,3 | %83,1 | 124 |
| Küçükkuz Köyü | MHP | %33,3 | %28,6 | %73,0 | 89 |
| Mamatlar Köyü | MHP | %47,9 | %29,8 | %90,9 | 110 |
| Nazırlar Köyü | MHP | %68,2 | %7,6 | %75,6 | 90 |
| Pazarköy | MHP | %44,4 | %26,1 | %76,2 | 416 |
| Rüknettinköy | MHP | %41,0 | %38,5 | %90,4 | 94 |
| Sarıkadılar Köyü | AK Parti | %28,1 | %46,1 | %88,6 | 105 |
| Sazlar Köyü | MHP | %43,6 | %20,2 | %90,4 | 115 |
| Şahbazlar Köyü | CHP | %16,7 | %33,3 | %89,1 | 64 |
| Tabaklar Yazıyaka Mahallesi | AK Parti | %23,9 | %38,6 | %82,1 | 769 |
| Teberikler Köyü | MHP | %36,4 | %23,6 | %90,3 | 62 |
| Turnaköy | MHP | %53,7 | %16,4 | %89,6 | 77 |
| Türkbeyli Mahallesi | AK Parti | %33,1 | %33,6 | %79,0 | 1.808 |
| Yellicedemirciler Köyü | AK Parti | %20,0 | %58,8 | %86,3 | 102 |
| Yumrutaş Köyü | MHP | %43,7 | %40,8 | %96,4 | 110 |
İlgili sonuçlar