Yalıntaş Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Yalıntaş Mahallesi sonuçlarında MHP %50,5 ile birinci, CHP %30,2 ile ikinci; fark 20,2 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,0) 44,5 puan üstünde. MHP oy oranında Mustafakemalpaşa ilçesindeki 131 mahalle ve köy arasında 30'uncu sırada. 15 sandık, 4.981 kayıtlı seçmen. Katılım %84,8 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yalıntaş Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yalıntaş Mahallesi, Mustafakemalpaşa, Bursa, Türkiye karşılaştırması
PartiOyYalıntaş MahallesiMustafakemalpaşaBursaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
MHP1.989%50,5%33,3%1,8%6,0+44,5
CHP1.192%30,2%49,4%40,2%35,8−5,5
Yeniden Refah260%6,6%3,5%6,9%6,8−0,2
İYİ Parti256%6,5%7,7%4,7%4,6+1,9
Saadet56%1,4%0,8%2,8%1,2+0,2
Zafer Partisi36%0,9%0,9%3,2%1,9−1,0
Büyük Birlik29%0,7%0,8%0,0%1,2−0,5
DP25%0,6%0,4%0,7%0,4+0,3
DEVA Partisi21%0,5%0,4%0,3%0,4+0,2
Memleket17%0,4%0,9%0,3%0,2+0,2
Millet17%0,4%0,4%0,1%0,1+0,4
HKP15%0,4%0,3%0,1%0,0+0,3
BTP10%0,3%0,3%0,3%0,3−0,0
HÜDA PAR7%0,2%0,2%0,3%0,6−0,4
DEM Parti6%0,2%0,3%1,9%5,4−5,3
DSP3%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
Vatan Partisi3%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Yalıntaş Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
154.9814.222%84,83.942280

Mustafakemalpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler