Yalıntaş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Yalıntaş Mahallesi sonuçlarında MHP %48,4 ile birinci, CHP %26,5 ile ikinci; fark 21,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 41,8 puan üstünde. MHP oy oranında Mustafakemalpaşa ilçesindeki 131 mahalle ve köy arasında 33'üncü sırada. 15 sandık, 4.981 kayıtlı seçmen. Katılım %84,6 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yalıntaş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yalıntaş Mahallesi, Mustafakemalpaşa, Bursa, Türkiye karşılaştırması
PartiOyYalıntaş MahallesiMustafakemalpaşaBursaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
MHP1.869%48,4%32,7%1,7%6,6+41,8
CHP1.025%26,5%46,5%39,1%34,5−8,0
Yeniden Refah363%9,4%4,5%6,9%7,0+2,4
İYİ Parti287%7,4%8,6%4,8%4,6+2,8
Zafer Partisi84%2,2%1,9%4,1%2,4−0,3
Saadet56%1,4%1,0%2,4%1,3+0,2
Büyük Birlik36%0,9%0,8%0,3%1,3−0,3
DEVA Partisi29%0,8%0,6%0,4%0,5+0,3
DP27%0,7%0,5%0,5%0,3+0,4
Memleket20%0,5%1,1%0,4%0,3+0,3
Millet20%0,5%0,3%0,1%0,1+0,4
BTP15%0,4%0,4%0,4%0,4+0,0
HÜDA PAR7%0,2%0,2%0,3%0,7−0,5
DEM Parti5%0,1%0,4%2,2%5,8−5,7
TİP5%0,1%0,1%0,2%0,6−0,5
Vatan Partisi5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP4%0,1%0,1%0,2%0,1−0,0
TKP4%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
SOL Parti3%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
Yalıntaş Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
154.9814.215%84,63.864351

Mustafakemalpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler