Çerkeş 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çerkeş sonuçlarında AK Parti %50,9 ile birinci, MHP %25,9 ile ikinci; fark 24,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 17,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,9 (+20,0 puan). 10 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ulusu Mahallesi (%58,6); MHP en güçlü Kurtlar Mahallesi (%35,5). Katılım %83,1 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çerkeş 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çerkeş, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çerkeş | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.795 | %50,9 | %37,6 | %33,0 | +17,8 |
| MHP | 1.425 | %25,9 | %50,0 | %6,0 | +20,0 |
| CHP | 1.068 | %19,4 | %4,2 | %35,8 | −16,4 |
| Yeniden Refah | 120 | %2,2 | %3,1 | %6,8 | −4,6 |
| DEVA Partisi | 34 | %0,6 | %0,4 | %0,4 | +0,3 |
| Saadet | 31 | %0,6 | %0,7 | %1,2 | −0,6 |
| HÜDA PAR | 9 | %0,2 | %0,0 | %0,6 | −0,4 |
| BTP | 6 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| Millet | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Çerkeş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 25 | 6.963 | 5.785 | %83,1 | 5.496 | 289 |
Çerkeş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %49,9 | %25,1 | %86,6 | 974 |
| İdris Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %17,8 | %82,6 | 207 |
| İstasyon Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %27,3 | %85,2 | 662 |
| Karalar Mahallesi | AK Parti | %51,5 | %26,1 | %80,7 | 794 |
| Karamuklu Mahallesi | AK Parti | %44,9 | %28,1 | %84,2 | 1.445 |
| Kurtlar Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %35,5 | %72,7 | 161 |
| Okçular Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %17,3 | %86,5 | 208 |
| Ulusu Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %21,7 | %86,7 | 490 |
| Yeni Kent Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %26,7 | %79,5 | 1.356 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %25,8 | %82,4 | 666 |
İlgili sonuçlar