Yapraklı 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Yapraklı sonuçlarında MHP %47,7 ile birinci, AK Parti %33,8 ile ikinci; fark 13,9 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,0) 41,8 puan üstünde. DEVA Partisi Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %5,5 (+5,1 puan). 6 mahalle ve köy arasından 5'inde MHP önde. MHP en güçlü Akyazı Mahallesi (%62,9); AK Parti en güçlü Aşağı Mahallesi (%40,4). Katılım %84,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yapraklı 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yapraklı, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yapraklı | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 603 | %47,7 | %50,0 | %6,0 | +41,8 |
| AK Parti | 427 | %33,8 | %37,6 | %33,0 | +0,8 |
| CHP | 83 | %6,6 | %4,2 | %35,8 | −29,2 |
| DEVA Partisi | 69 | %5,5 | %0,4 | %0,4 | +5,1 |
| Bağımsızlar | 44 | %3,5 | %0,8 | %0,9 | +2,5 |
| Yeniden Refah | 12 | %1,0 | %3,1 | %6,8 | −5,8 |
| BTP | 10 | %0,8 | %0,2 | %0,3 | +0,5 |
| Millet | 10 | %0,8 | %0,1 | %0,1 | +0,7 |
| Saadet | 4 | %0,3 | %0,7 | %1,2 | −0,9 |
| HÜDA PAR | 1 | %0,1 | %0,0 | %0,6 | −0,5 |
Yapraklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 7 | 1.572 | 1.334 | %84,9 | 1.263 | 71 |
Yapraklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyazı Mahallesi | MHP | %62,9 | %28,2 | %92,6 | 229 |
| Aşağı Mahallesi | MHP | %49,7 | %40,4 | %80,8 | 556 |
| Camikebir Mahallesi | MHP | %55,6 | %33,8 | %83,6 | 275 |
| İğdir Mahallesi | MHP | %43,9 | %26,3 | %93,5 | 62 |
| Kavak Mahallesi | CHP | %16,3 | %27,4 | %88,0 | 276 |
| Yukarı Mahallesi | MHP | %58,0 | %34,4 | %81,6 | 174 |
İlgili sonuçlar