Tuna Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Tuna Mahallesi sonuçlarında Saadet %33,8 ile birinci, AK Parti %26,6 ile ikinci; fark 7,1 puan. Saadet burada Türkiye ortalamasının (%1,2) 32,6 puan üstünde. Büyük Birlik Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,5 (+21,3 puan). Saadet oy oranında Kovancılar ilçesindeki 13 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 5 sandık, 1.636 kayıtlı seçmen. Katılım %81,6 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Tuna Mahallesi | Kovancılar | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Saadet | 397 | %33,8 | %23,4 | %7,0 | %1,2 | +32,6 |
| AK Parti | 313 | %26,6 | %25,7 | %38,3 | %33,0 | −6,4 |
| Büyük Birlik | 264 | %22,5 | %27,2 | %2,5 | %1,2 | +21,3 |
| HÜDA PAR | 96 | %8,2 | %10,4 | %1,5 | %0,6 | +7,6 |
| Yeniden Refah | 51 | %4,3 | %7,1 | %22,4 | %6,8 | −2,5 |
| MHP | 47 | %4,0 | %5,2 | %10,1 | %6,0 | −2,0 |
| Zafer Partisi | 4 | %0,3 | %0,3 | %0,8 | %1,9 | −1,6 |
| DEVA Partisi | 2 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | %0,4 | −0,2 |
| BTP | 1 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 5 | 1.636 | 1.335 | %81,6 | 1.175 | 160 |
Kovancılar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Tuna Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Kovancılar sonuçları
- Bağlar Mahallesi seçim sonuçları
- Bahçelievler Mahallesi seçim sonuçları
- Çarşı Başı Mahallesi seçim sonuçları
- Çay Başı Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- Gültepe Mahallesi seçim sonuçları
- Heybet Mahallesi seçim sonuçları
- İsmet Paşa Mahallesi seçim sonuçları
- Kapıaçmaz Mahallesi seçim sonuçları
- Karacimşit Mahallesi seçim sonuçları
- Toki Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Elazığ sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi