Cumhuriyet Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında CHP %46,1 ile birinci, MHP %29,1 ile ikinci; fark 17,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 10,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,1 (+23,1 puan). CHP oy oranında Erzincan Merkez ilçesindeki 73 mahalle ve köy arasında 17'nci sırada. 16 sandık, 5.147 kayıtlı seçmen. Katılım %72,4 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Cumhuriyet Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Cumhuriyet Mahallesi, Erzincan Merkez, Erzincan, Türkiye karşılaştırması
PartiOyCumhuriyet MahallesiErzincan MerkezErzincanTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.652%46,1%21,1%18,1%35,8+10,3
MHP1.043%29,1%40,4%39,3%6,0+23,1
Bağımsızlar570%15,9%29,2%22,0%0,9+14,9
İYİ Parti60%1,7%1,6%1,3%4,6−2,9
Zafer Partisi56%1,6%1,4%1,1%1,9−0,3
Yeniden Refah50%1,4%2,0%2,6%6,8−5,4
BTP44%1,2%1,0%0,8%0,3+0,9
EMEP30%0,8%0,3%0,6%0,0+0,8
DEM Parti27%0,8%0,5%0,4%5,4−4,7
Saadet11%0,3%0,9%0,7%1,2−0,9
TKP9%0,3%0,1%0,1%0,3−0,0
DEVA Partisi8%0,2%0,3%0,3%0,4−0,1
AP7%0,2%0,3%0,3%0,0+0,2
HÜDA PAR5%0,1%0,2%0,2%0,6−0,5
DP4%0,1%0,2%0,6%0,4−0,3
DSP3%0,1%0,0%0,6%0,1−0,0
AB Parti3%0,1%0,2%0,1%0,0+0,1
Millet2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH2%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Cumhuriyet Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
165.1473.724%72,43.586138

Erzincan Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler