Ergenekon Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Ergenekon Mahallesi sonuçlarında MHP %55,5 ile birinci, Bağımsızlar %29,4 ile ikinci; fark 26,1 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,0) 49,5 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,4 (+28,5 puan). MHP oy oranında Erzincan Merkez ilçesindeki 73 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 16 sandık, 5.360 kayıtlı seçmen. Katılım %79,7 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Ergenekon Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Ergenekon Mahallesi, Erzincan Merkez, Erzincan, Türkiye karşılaştırması
PartiOyErgenekon MahallesiErzincan MerkezErzincanTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
MHP2.256%55,5%40,4%39,3%6,0+49,5
Bağımsızlar1.196%29,4%29,2%22,0%0,9+28,5
CHP215%5,3%21,1%18,1%35,8−30,5
İYİ Parti93%2,3%1,6%1,3%4,6−2,3
Yeniden Refah91%2,2%2,0%2,6%6,8−4,6
Zafer Partisi54%1,3%1,4%1,1%1,9−0,6
BTP44%1,1%1,0%0,8%0,3+0,8
Saadet32%0,8%0,9%0,7%1,2−0,4
AP23%0,6%0,3%0,3%0,0+0,6
DP19%0,5%0,2%0,6%0,4+0,1
DEVA Partisi14%0,3%0,3%0,3%0,4−0,0
Millet7%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
HÜDA PAR6%0,1%0,2%0,2%0,6−0,5
HAK-PAR5%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
DEM Parti4%0,1%0,5%0,4%5,4−5,3
AB Parti4%0,1%0,2%0,1%0,0+0,1
DSP2%0,0%0,0%0,6%0,1−0,1
TKP1%0,0%0,1%0,1%0,3−0,2
Ergenekon Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
165.3604.272%79,74.066206

Erzincan Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler