Esentepe Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Esentepe Mahallesi sonuçlarında CHP %47,6 ile birinci, AK Parti %32,9 ile ikinci; fark 14,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 11,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,8 (+7,9 puan). CHP oy oranında Espiye ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 9 sandık, 2.862 kayıtlı seçmen. Katılım %77,6 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Esentepe Mahallesi | Espiye | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 1.001 | %47,6 | %44,8 | %39,0 | %35,8 | +11,8 |
| AK Parti | 692 | %32,9 | %34,0 | %38,7 | %33,0 | −0,2 |
| MHP | 291 | %13,8 | %15,4 | %10,2 | %6,0 | +7,9 |
| Yeniden Refah | 41 | %1,9 | %1,9 | %4,2 | %6,8 | −4,8 |
| İYİ Parti | 40 | %1,9 | %2,1 | %4,1 | %4,6 | −2,7 |
| Zafer Partisi | 18 | %0,9 | %0,6 | %0,6 | %1,9 | −1,0 |
| Saadet | 12 | %0,6 | %0,6 | %1,6 | %1,2 | −0,6 |
| BTP | 8 | %0,4 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 2 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | %0,9 | −0,9 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 | 2.862 | 2.220 | %77,6 | 2.105 | 115 |
Espiye ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Esentepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Espiye sonuçları
- Adabük Mahallesi seçim sonuçları
- Ağalıkmadeni Mahallesi seçim sonuçları
- Cibril Mahallesi seçim sonuçları
- Çam Mahallesi seçim sonuçları
- Kaleboynu Mahallesi seçim sonuçları
- Karadere Mahallesi seçim sonuçları
- Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Giresun sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi