Atabey 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Atabey sonuçlarında AK Parti %36,7 ile birinci, MHP %36,2 ile ikinci; fark 0,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 3,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,2 (+30,2 puan). 9 mahalle ve köy arasından 6'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Onaç Mahallesi (%53,8); MHP en güçlü Altunba Mahallesi (%44,5). Katılım %89,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Atabey 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Atabey, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Atabey | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.150 | %36,7 | %40,2 | %33,0 | +3,6 |
| MHP | 1.135 | %36,2 | %14,1 | %6,0 | +30,2 |
| CHP | 445 | %14,2 | %18,5 | %35,8 | −21,6 |
| Yeniden Refah | 267 | %8,5 | %2,3 | %6,8 | +1,7 |
| İYİ Parti | 90 | %2,9 | %17,7 | %4,6 | −1,7 |
| Saadet | 19 | %0,6 | %0,8 | %1,2 | −0,6 |
| Zafer Partisi | 14 | %0,4 | %2,9 | %1,9 | −1,4 |
| Bağımsızlar | 5 | %0,2 | %0,8 | %0,9 | −0,8 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| HKP | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| BTP | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Atabey seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 15 | 3.675 | 3.270 | %89,0 | 3.136 | 134 |
Atabey mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altunba Mahallesi | MHP | %30,4 | %44,5 | %87,6 | 1.089 |
| Çeşme Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %32,9 | %88,3 | 402 |
| Gezirler Mahallesi | MHP | %28,2 | %35,5 | %88,6 | 317 |
| Müftü Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %31,2 | %92,0 | 138 |
| Onaç Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %27,7 | %93,6 | 266 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %24,6 | %92,2 | 296 |
| Sinan Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %31,9 | %93,4 | 271 |
| Sökmen Mahallesi | MHP | %27,4 | %36,8 | %86,7 | 113 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %36,6 | %86,8 | 783 |
İlgili sonuçlar