Sarıidris Beldesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Sarıidris Beldesi sonuçlarında AK Parti %40,5 ile birinci, MHP %37,6 ile ikinci; fark 2,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 7,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,6 (+31,6 puan). 4 mahalle ve köy arasından 2'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sarıidris-Hürriyet Mahallesi (%43,5); MHP en güçlü Sarıidris-Dere Mahallesi (%55,0). Katılım %92,8 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıidris Beldesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Sarıidris Beldesi, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıidris Beldesi | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 582 | %40,5 | %40,2 | %33,0 | +7,5 |
| MHP | 540 | %37,6 | %14,1 | %6,0 | +31,6 |
| Bağımsızlar | 266 | %18,5 | %0,8 | %0,9 | +17,6 |
| İYİ Parti | 25 | %1,7 | %17,7 | %4,6 | −2,9 |
| Saadet | 23 | %1,6 | %0,8 | %1,2 | +0,4 |
Sarıidris Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 6 | 1.699 | 1.577 | %92,8 | 1.436 | 141 |
Sarıidris Beldesi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Sarıidris-Ağa Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %26,7 | %96,5 | 229 |
| Sarıidris-Dere Mahallesi | MHP | %30,3 | %55,0 | %91,6 | 261 |
| Sarıidris-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %34,2 | %91,4 | 1.042 |
| Sarıidris-İstiklal Mahallesi | MHP | %36,7 | %47,6 | %98,8 | 167 |
İlgili sonuçlar