Cumhuriyet Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında CHP %55,3 ile birinci, AK Parti %34,4 ile ikinci; fark 20,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 19,5 puan üstünde. CHP oy oranında Torbalı ilçesindeki 60 mahalle ve köy arasında 19'uncu sırada. 23 sandık, 7.665 kayıtlı seçmen. Katılım %79,5 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Cumhuriyet Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Cumhuriyet Mahallesi, Torbalı, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyCumhuriyet MahallesiTorbalıİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.249%55,3%45,8%48,8%35,8+19,5
AK Parti2.025%34,4%40,2%32,3%33,0+1,4
DEM Parti208%3,5%6,6%3,9%5,4−1,9
Zafer Partisi108%1,8%1,8%2,5%1,9−0,1
İYİ Parti100%1,7%2,1%3,7%4,6−2,9
Yeniden Refah66%1,1%1,4%1,0%6,8−5,7
Saadet24%0,4%0,4%0,4%1,2−0,8
TİP20%0,3%0,2%0,7%0,4−0,1
TKP20%0,3%0,2%0,4%0,3+0,1
HÜDA PAR13%0,2%0,4%0,2%0,6−0,4
DEVA Partisi10%0,2%0,2%0,3%0,4−0,2
Vatan Partisi9%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Gelecek Partisi9%0,2%0,3%0,0%0,1+0,0
BTP7%0,1%0,1%0,3%0,3−0,2
Bağımsızlar5%0,1%0,0%1,1%0,9−0,9
DP4%0,1%0,1%0,7%0,4−0,3
DSP2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Millet1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Cumhuriyet Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
237.6656.094%79,55.880214

Torbalı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler