Küpeli Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Küpeli Mahallesi sonuçlarında MHP %61,9 ile birinci, CHP %26,8 ile ikinci; fark 35,1 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,0) 56,0 puan üstünde. Büyük Birlik Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %4,4 (+3,2 puan). MHP oy oranında Özvatan ilçesindeki 13 mahalle ve köy arasında 9'uncu sırada. 2 sandık, 486 kayıtlı seçmen. Katılım %76,3 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Küpeli Mahallesi | Özvatan | Kayseri | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MHP | 210 | %61,9 | %70,1 | %2,7 | %6,0 | +56,0 |
| CHP | 91 | %26,8 | %9,2 | %14,7 | %35,8 | −8,9 |
| Büyük Birlik | 15 | %4,4 | %4,7 | %4,0 | %1,2 | +3,2 |
| Yeniden Refah | 12 | %3,5 | %4,6 | %19,2 | %6,8 | −3,3 |
| İYİ Parti | 7 | %2,1 | %9,2 | %15,2 | %4,6 | −2,5 |
| Zafer Partisi | 2 | %0,6 | %0,8 | %3,7 | %1,9 | −1,3 |
| DEVA Partisi | 1 | %0,3 | %0,4 | %0,6 | %0,4 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 1 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,3 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | 486 | 371 | %76,3 | 339 | 32 |
Özvatan ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Küpeli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Özvatan sonuçları
- Alparslan Mahallesi seçim sonuçları
- Aşağı Boğaziçi Mahallesi seçim sonuçları
- Bahçeli Evler Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Güney Mahallesi seçim sonuçları
- Kale Mahallesi seçim sonuçları
- Kavaklı Mahallesi seçim sonuçları
- Kermelik Mahallesi seçim sonuçları
- Taşlık Mahallesi seçim sonuçları
- Tuğlaşah Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Yukarı Boğaziçi Mahallesi seçim sonuçları
- Kayseri sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi