Işıklar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Işıklar Mahallesi sonuçlarında AK Parti %43,8 ile birinci, Yeniden Refah %26,3 ile ikinci; fark 17,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 10,8 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,3 (+19,5 puan). AK Parti oy oranında Selçuklu ilçesindeki 72 mahalle ve köy arasında 60'ıncı sırada. 38 sandık, 12.794 kayıtlı seçmen. Katılım %69,5 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Işıklar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Işıklar Mahallesi, Selçuklu, Konya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyIşıklar MahallesiSelçukluKonyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti3.697%43,8%45,4%39,6%33,0+10,8
Yeniden Refah2.218%26,3%26,8%23,2%6,8+19,5
CHP899%10,7%9,9%14,6%35,8−25,1
Zafer Partisi431%5,1%5,7%3,1%1,9+3,2
Saadet315%3,7%3,5%2,8%1,2+2,5
DEM Parti281%3,3%1,6%1,6%5,4−2,1
İYİ Parti212%2,5%2,6%3,4%4,6−2,1
Büyük Birlik161%1,9%2,1%3,1%1,2+0,7
DEVA Partisi47%0,6%0,6%0,5%0,4+0,2
Memleket33%0,4%0,5%0,3%0,2+0,2
HÜDA PAR32%0,4%0,3%0,3%0,6−0,2
BTP22%0,3%0,2%0,3%0,3−0,0
TKP22%0,3%0,2%0,1%0,3−0,0
TİP21%0,2%0,2%0,1%0,4−0,2
DP14%0,2%0,1%1,0%0,4−0,2
ANAP12%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Millet8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HKP6%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Milli Yol4%0,0%0,1%0,1%0,0+0,0
Işıklar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3812.7948.898%69,58.435463

Selçuklu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler