Nişantaş Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Nişantaş Mahallesi sonuçlarında AK Parti %39,9 ile birinci, Yeniden Refah %20,4 ile ikinci; fark 19,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 6,9 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,4 (+13,6 puan). AK Parti oy oranında Selçuklu ilçesindeki 72 mahalle ve köy arasında 69'uncu sırada. 25 sandık, 8.730 kayıtlı seçmen. Katılım %68,9 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Nişantaş Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Nişantaş Mahallesi, Selçuklu, Konya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyNişantaş MahallesiSelçukluKonyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti2.302%39,9%45,4%39,6%33,0+6,9
Yeniden Refah1.174%20,4%26,8%23,2%6,8+13,6
CHP1.123%19,5%9,9%14,6%35,8−16,3
Zafer Partisi438%7,6%5,7%3,1%1,9+5,7
Saadet214%3,7%3,5%2,8%1,2+2,5
İYİ Parti208%3,6%2,6%3,4%4,6−1,0
Büyük Birlik111%1,9%2,1%3,1%1,2+0,7
DEM Parti49%0,9%1,6%1,6%5,4−4,6
TİP29%0,5%0,2%0,1%0,4+0,1
DEVA Partisi27%0,5%0,6%0,5%0,4+0,1
HÜDA PAR20%0,3%0,3%0,3%0,6−0,3
Memleket19%0,3%0,5%0,3%0,2+0,1
BTP12%0,2%0,2%0,3%0,3−0,1
DP9%0,2%0,1%1,0%0,4−0,2
Millet8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
TKP7%0,1%0,2%0,1%0,3−0,1
HKP7%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Milli Yol4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
ANAP2%0,0%0,1%0,1%0,0+0,0
Nişantaş Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
258.7306.018%68,95.763255

Selçuklu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler