İstasyonaltı Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İstasyonaltı Mahallesi sonuçlarında CHP %34,8 ile birinci, DEM Parti %28,2 ile ikinci; fark 6,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 1,0 puan altında. DEM Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,2 (+22,8 puan). CHP oy oranında Turgutlu ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 36'ncı sırada. 10 sandık, 3.484 kayıtlı seçmen. Katılım %79,6 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İstasyonaltı Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İstasyonaltı Mahallesi, Turgutlu, Manisa, Türkiye karşılaştırması
PartiOyİstasyonaltı MahallesiTurgutluManisaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP886%34,8%37,1%46,1%35,8−1,0
DEM Parti718%28,2%4,5%1,2%5,4+22,8
Yeniden Refah491%19,3%18,6%4,8%6,8+12,5
MHP263%10,3%33,2%13,5%6,0+4,4
Saadet31%1,2%1,3%2,2%1,2+0,0
DEVA Partisi29%1,1%0,4%0,2%0,4+0,8
DP26%1,0%0,2%0,7%0,4+0,6
HÜDA PAR23%0,9%0,3%0,2%0,6+0,3
Memleket22%0,9%0,2%0,0%0,2+0,6
Zafer Partisi17%0,7%1,2%1,0%1,9−1,2
İYİ Parti14%0,5%1,4%7,6%4,6−4,1
Büyük Birlik10%0,4%0,5%0,8%1,2−0,8
BTP10%0,4%0,3%0,2%0,3+0,1
Bağımsızlar4%0,2%0,3%0,1%0,9−0,8
Millet3%0,1%0,2%0,1%0,1+0,1
İstasyonaltı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
103.4842.773%79,62.547226

Turgutlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler