Turgutlu 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Turgutlu sonuçlarında CHP %37,1 ile birinci, MHP %33,2 ile ikinci; fark 3,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 1,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,2 (+27,3 puan). 61 mahalle ve köy arasından 29'unda CHP önde. CHP en güçlü Çepnidere Mahallesi (%89,9); MHP en güçlü Aşağıbozkır Mahallesi (%69,0). Katılım %82,3 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Turgutlu 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Turgutlu, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Turgutlu | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 37.982 | %37,1 | %46,1 | %35,8 | +1,3 |
| MHP | 34.018 | %33,2 | %13,5 | %6,0 | +27,3 |
| Yeniden Refah | 19.020 | %18,6 | %4,8 | %6,8 | +11,8 |
| DEM Parti | 4.613 | %4,5 | %1,2 | %5,4 | −0,9 |
| İYİ Parti | 1.442 | %1,4 | %7,6 | %4,6 | −3,2 |
| Saadet | 1.337 | %1,3 | %2,2 | %1,2 | +0,1 |
| Zafer Partisi | 1.259 | %1,2 | %1,0 | %1,9 | −0,7 |
| Büyük Birlik | 543 | %0,5 | %0,8 | %1,2 | −0,7 |
| DEVA Partisi | 450 | %0,4 | %0,2 | %0,4 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 321 | %0,3 | %0,2 | %0,6 | −0,3 |
| BTP | 269 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 257 | %0,3 | %0,1 | %0,9 | −0,7 |
| DP | 252 | %0,2 | %0,7 | %0,4 | −0,1 |
| Memleket | 228 | %0,2 | %0,0 | %0,2 | −0,0 |
| Millet | 191 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| ANAP | 170 | %0,2 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
Turgutlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 405 | 130.575 | 107.461 | %82,3 | 102.352 | 5.109 |
Turgutlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acarlar Mahallesi | CHP | %47,4 | %30,7 | %80,9 | 4.352 |
| Akçapınar Mahallesi | CHP | %42,0 | %31,9 | %96,4 | 591 |
| Akköy Mahallesi | CHP | %36,0 | %36,0 | %108,2 | 49 |
| Albayrak Mahallesi | MHP | %26,9 | %32,2 | %80,2 | 3.712 |
| Altay Mahallesi | MHP | %36,6 | %37,8 | %79,7 | 3.873 |
| Aşağıbozkır Mahallesi | MHP | %14,6 | %69,0 | %88,5 | 183 |
| Atatürk Mahallesi | Yeniden Refah | %27,1 | %20,0 | %80,3 | 6.345 |
| Avşar Mahallesi | MHP | %26,6 | %43,9 | %88,6 | 1.903 |
| Ayvacık Mahallesi | MHP | %22,7 | %64,1 | %95,9 | 243 |
| Baktırlı Mahallesi | MHP | %30,0 | %55,7 | %100,7 | 148 |
| Bozkır Mahallesi | CHP | %41,6 | %41,6 | %95,4 | 259 |
| Bozkurt Mahallesi | MHP | %31,9 | %35,4 | %82,2 | 2.259 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %51,1 | %29,3 | %80,1 | 10.722 |
| Çampınar Mahallesi | CHP | %34,5 | %31,4 | %88,2 | 271 |
| Çatalköprü Mahallesi | CHP | %42,4 | %37,7 | %97,0 | 361 |
| Çepnibektaş Mahallesi | CHP | %76,5 | %7,3 | %94,3 | 333 |
| Çepnidere Mahallesi | CHP | %89,9 | %4,4 | %94,8 | 973 |
| Çıkrıkçı Mahallesi | MHP | %29,4 | %43,9 | %96,3 | 705 |
| Dağyeniköy Mahallesi | MHP | %26,0 | %59,5 | %91,9 | 149 |
| Dalbahçe Mahallesi | MHP | %32,6 | %53,1 | %94,8 | 561 |
| Derbent Mahallesi | MHP | %39,5 | %40,8 | %86,5 | 1.399 |
| Ergenekon Mahallesi | CHP | %41,9 | %36,0 | %81,9 | 9.286 |
| Gökgedik Mahallesi | CHP | %43,9 | %37,6 | %97,0 | 169 |
| Güney Mahallesi | MHP | %36,8 | %48,2 | %96,0 | 325 |
| Hacıisalar Mahallesi | MHP | %28,7 | %58,9 | %92,7 | 248 |
| Irlamaz Mahallesi | CHP | %45,2 | %33,8 | %89,7 | 380 |
| İstasyonaltı Mahallesi | CHP | %34,8 | %10,3 | %79,6 | 3.484 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %37,8 | %36,0 | %83,3 | 2.383 |
| İzzettin Mahallesi | CHP | %46,0 | %41,5 | %93,8 | 416 |
| Kabaçınar Mahallesi | MHP | %25,3 | %59,7 | %99,6 | 249 |
| Karaköy Mahallesi | MHP | %29,5 | %60,9 | %98,4 | 254 |
| Karaoluk Mahallesi | MHP | %7,6 | %42,4 | %90,6 | 128 |
| Kayrak Mahallesi | MHP | %32,2 | %51,8 | %98,8 | 322 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %35,8 | %35,5 | %84,1 | 1.964 |
| Kurudere Mahallesi | MHP | %26,3 | %39,8 | %100,0 | 152 |
| Kuşlar Mahallesi | MHP | %39,6 | %53,3 | %96,8 | 314 |
| Musacalı Mahallesi | CHP | %41,2 | %36,8 | %89,3 | 486 |
| Musalaryeniköy Mahallesi | CHP | %48,8 | %33,9 | %95,8 | 263 |
| Mustafa Kemal Mahallesi | Yeniden Refah | %24,3 | %15,6 | %79,0 | 7.185 |
| Osmancık Mahallesi | MHP | %28,4 | %39,2 | %94,0 | 201 |
| Ören Mahallesi | MHP | %36,4 | %40,7 | %90,7 | 324 |
| Özyurt Mahallesi | MHP | %32,7 | %38,0 | %85,0 | 1.615 |
| Sarıbey Mahallesi | CHP | %48,6 | %17,8 | %97,6 | 373 |
| Selvilitepe Mahallesi | MHP | %31,5 | %42,7 | %80,4 | 14.240 |
| Sinirli Mahallesi | CHP | %50,6 | %29,9 | %92,1 | 191 |
| Sivrice Mahallesi | MHP | %25,6 | %44,9 | %94,5 | 91 |
| Subaşı Mahallesi | CHP | %43,1 | %30,3 | %81,3 | 4.839 |
| Şehitler Mahallesi | MHP | %35,4 | %38,8 | %81,0 | 7.514 |
| Temrek Mahallesi | CHP | %47,8 | %20,3 | %90,0 | 80 |
| Turan Mahallesi | CHP | %41,3 | %35,9 | %79,4 | 3.235 |
| Turgutlar Mahallesi | MHP | %29,5 | %37,0 | %84,3 | 2.942 |
| Urganlı Mahallesi | CHP | %37,7 | %29,6 | %85,8 | 3.167 |
| Yakuplar Mahallesi | CHP | %42,4 | %36,8 | %99,3 | 140 |
| Yayla Mahallesi | MHP | %36,8 | %49,3 | %91,1 | 158 |
| Yedi Eylül Mahallesi | CHP | %37,5 | %32,7 | %80,7 | 7.717 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %38,8 | %31,3 | %82,4 | 3.730 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %55,5 | %31,9 | %93,5 | 279 |
| Yıldırım Mahallesi | MHP | %32,1 | %32,8 | %80,8 | 5.941 |
| Yılmazlar Mahallesi | CHP | %44,5 | %34,3 | %82,1 | 3.926 |
| Yiğitler Mahallesi | MHP | %29,6 | %36,9 | %80,1 | 2.315 |
| Yunusdere Mahallesi | MHP | %35,3 | %52,5 | %92,4 | 158 |
İlgili sonuçlar