Salihli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Salihli sonuçlarında CHP %58,2 ile birinci, MHP %32,2 ile ikinci; fark 26,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 22,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,2 (+26,3 puan). 103 mahalle ve köy arasından 78'inde CHP önde. CHP en güçlü Torunlu Mahallesi (%93,6); MHP en güçlü Karaağaç Mahallesi (%79,2). Katılım %84,8 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Salihli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Salihli, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Salihli | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 60.055 | %58,2 | %46,1 | %35,8 | +22,4 |
| MHP | 33.234 | %32,2 | %13,5 | %6,0 | +26,3 |
| DEM Parti | 2.348 | %2,3 | %1,2 | %5,4 | −3,1 |
| İYİ Parti | 1.912 | %1,9 | %7,6 | %4,6 | −2,8 |
| Yeniden Refah | 1.552 | %1,5 | %4,8 | %6,8 | −5,3 |
| Zafer Partisi | 1.464 | %1,4 | %1,0 | %1,9 | −0,5 |
| Gelecek Partisi | 672 | %0,7 | %0,1 | %0,1 | +0,5 |
| DEVA Partisi | 344 | %0,3 | %0,2 | %0,4 | −0,0 |
| DP | 329 | %0,3 | %0,7 | %0,4 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 302 | %0,3 | %0,2 | %0,6 | −0,3 |
| TKP | 250 | %0,2 | %0,0 | %0,3 | −0,0 |
| Büyük Birlik | 207 | %0,2 | %0,8 | %1,2 | −1,0 |
| Bağımsızlar | 128 | %0,1 | %0,1 | %0,9 | −0,8 |
| Millet | 125 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 117 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 110 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Salihli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 428 | 128.643 | 109.078 | %84,8 | 103.149 | 5.929 |
Salihli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adala Mahallesi | CHP | %65,2 | %28,2 | %88,8 | 1.569 |
| Akçaköy Mahallesi | MHP | %31,6 | %36,8 | %116,7 | 18 |
| Akören Mahallesi | CHP | %51,5 | %42,3 | %90,3 | 238 |
| Aksoy Mahallesi | CHP | %70,0 | %24,4 | %84,4 | 5.391 |
| Akyar Mahallesi | CHP | %45,0 | %40,0 | %116,7 | 18 |
| Allahdiyen Mahallesi | CHP | %52,6 | %41,0 | %92,8 | 374 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %51,5 | %22,7 | %80,6 | 2.073 |
| Bağcılar Mahallesi | CHP | %74,2 | %24,2 | %106,0 | 67 |
| Bahçecik Mahallesi | CHP | %54,0 | %34,8 | %94,8 | 481 |
| Barış Mahallesi | CHP | %64,3 | %24,9 | %85,7 | 851 |
| Başlıoğlu Mahallesi | MHP | %32,4 | %50,4 | %96,2 | 288 |
| Beşeylül Mahallesi | CHP | %50,1 | %40,0 | %83,3 | 1.676 |
| Beylikli Mahallesi | CHP | %50,6 | %39,5 | %91,7 | 600 |
| Burhan Mahallesi | MHP | %25,1 | %67,0 | %96,7 | 367 |
| Caferbey Mahallesi | CHP | %76,5 | %15,4 | %89,3 | 577 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %64,5 | %28,3 | %82,2 | 12.089 |
| Çakaldoğanlar Mahallesi | MHP | %23,6 | %61,8 | %95,0 | 282 |
| Çaltılı Mahallesi | CHP | %63,9 | %22,1 | %93,4 | 136 |
| Çamurhamamı Mahallesi | CHP | %51,7 | %31,0 | %97,5 | 408 |
| Çapaklı Mahallesi | CHP | %60,1 | %30,8 | %92,2 | 703 |
| Çavlu Mahallesi | CHP | %51,1 | %39,7 | %92,8 | 657 |
| Çayköy Mahallesi | CHP | %61,0 | %30,5 | %88,3 | 163 |
| Çaypınar Mahallesi | MHP | %27,6 | %50,0 | %95,0 | 457 |
| Çelikli Mahallesi | MHP | %32,4 | %62,4 | %98,0 | 497 |
| Çökelek Mahallesi | CHP | %77,1 | %19,3 | %91,6 | 287 |
| Çukuroba Mahallesi | CHP | %86,4 | %12,9 | %101,4 | 141 |
| Damatlı Mahallesi | MHP | %26,7 | %65,5 | %91,5 | 130 |
| Dedetaşı Mahallesi | CHP | %49,3 | %42,2 | %83,8 | 2.125 |
| Delibaşlı Mahallesi | CHP | %55,8 | %30,8 | %88,5 | 61 |
| Derbent Mahallesi | MHP | %45,7 | %46,9 | %103,3 | 91 |
| Dombaylı Mahallesi | CHP | %76,6 | %16,6 | %90,0 | 682 |
| Durasıllı Mahallesi | CHP | %57,4 | %29,9 | %81,9 | 4.042 |
| Eldelek Mahallesi | CHP | %48,0 | %41,5 | %91,2 | 285 |
| Eminbey Mahallesi | CHP | %58,0 | %30,2 | %79,7 | 231 |
| Emirhacılı Mahallesi | CHP | %49,2 | %42,2 | %97,5 | 278 |
| Eski Cami Mahallesi | CHP | %66,3 | %28,0 | %80,6 | 2.141 |
| Gaffar Okkan Mahallesi | CHP | %44,4 | %10,1 | %83,0 | 825 |
| Gaziler Mahallesi | CHP | %57,2 | %34,0 | %83,5 | 1.128 |
| Gökçeköy Mahallesi | MHP | %41,3 | %53,5 | %95,9 | 296 |
| Gökeyüp Mahallesi | CHP | %55,3 | %40,7 | %94,1 | 1.511 |
| Gökköy Mahallesi | CHP | %48,6 | %42,9 | %99,0 | 312 |
| Gümüş Mahallesi | CHP | %49,6 | %42,8 | %88,7 | 847 |
| Güneş Mahallesi | CHP | %46,9 | %44,1 | %82,5 | 3.894 |
| Hacıbektaşlı Mahallesi | CHP | %50,6 | %35,0 | %92,3 | 969 |
| Hacıhıdır Mahallesi | CHP | %48,9 | %46,6 | %97,5 | 236 |
| Hacıköseli Mahallesi | MHP | %39,6 | %51,0 | %96,4 | 110 |
| Hacılı Mahallesi | CHP | %72,2 | %13,9 | %108,8 | 34 |
| Hasalan Mahallesi | CHP | %58,3 | %38,2 | %99,5 | 210 |
| İğdecik Mahallesi | CHP | %61,5 | %29,5 | %91,1 | 90 |
| Kabazlı Mahallesi | CHP | %91,5 | %5,7 | %92,3 | 891 |
| Kale Mahallesi | MHP | %24,8 | %66,4 | %101,2 | 169 |
| Kapancı Mahallesi | CHP | %49,8 | %42,2 | %95,7 | 764 |
| Kaplan Mahallesi | CHP | %72,2 | %25,0 | %112,1 | 33 |
| Karaağaç Mahallesi | MHP | %16,9 | %79,2 | %96,4 | 390 |
| Karaoğlanlı Mahallesi | CHP | %71,4 | %17,1 | %90,9 | 515 |
| Karapınar Mahallesi | CHP | %58,0 | %37,0 | %94,0 | 166 |
| Karasavcı Mahallesi | MHP | %37,9 | %50,5 | %99,1 | 115 |
| Karayahşi Mahallesi | CHP | %49,3 | %44,3 | %93,2 | 458 |
| Keli Mahallesi | CHP | %58,9 | %30,2 | %86,9 | 1.975 |
| Kemer Mahallesi | MHP | %37,0 | %51,6 | %94,3 | 368 |
| Kemerdamları Mahallesi | MHP | %32,3 | %59,9 | %98,2 | 548 |
| Kırdamları Mahallesi | CHP | %47,9 | %43,2 | %98,0 | 198 |
| Kırveli Mahallesi | CHP | %53,6 | %37,1 | %82,7 | 2.608 |
| Kızılhavlu Mahallesi | CHP | %61,8 | %34,9 | %97,8 | 229 |
| Kocaçeşme Mahallesi | CHP | %63,0 | %27,6 | %81,4 | 4.147 |
| Kordon Mahallesi | CHP | %57,4 | %35,6 | %97,4 | 348 |
| Köseali Mahallesi | CHP | %56,5 | %39,5 | %85,0 | 698 |
| Kurttutan Mahallesi | MHP | %47,3 | %47,8 | %94,4 | 266 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %55,7 | %35,7 | %82,1 | 9.698 |
| Mamatlı Mahallesi | MHP | %32,1 | %64,2 | %105,0 | 80 |
| Mersindere Mahallesi | CHP | %86,0 | %8,3 | %90,8 | 1.049 |
| Mersinli Mahallesi | CHP | %47,7 | %42,9 | %96,2 | 1.165 |
| Mevlutlu Mahallesi | CHP | %90,0 | %8,3 | %97,0 | 504 |
| Mitatpaşa Mahallesi | CHP | %67,5 | %24,2 | %77,1 | 2.409 |
| Namık Kemal Mahallesi | CHP | %66,9 | %26,1 | %83,2 | 2.826 |
| Oraklar Mahallesi | MHP | %39,5 | %52,6 | %111,4 | 35 |
| Ortaköy Mahallesi | MHP | %34,5 | %58,6 | %97,8 | 139 |
| Özyurt Mahallesi | CHP | %55,0 | %37,4 | %82,4 | 1.073 |
| Pazarköy Mahallesi | CHP | %53,3 | %41,5 | %93,0 | 301 |
| Poyraz Mahallesi | MHP | %29,1 | %53,7 | %81,7 | 545 |
| Poyrazdamları Mahallesi | CHP | %49,3 | %39,5 | %85,9 | 1.217 |
| Sağlık Mahallesi | CHP | %66,7 | %25,8 | %81,3 | 6.692 |
| Sarıpınar Mahallesi | CHP | %48,4 | %41,1 | %89,8 | 1.734 |
| Sart Mahallesi | CHP | %55,5 | %25,4 | %83,0 | 3.639 |
| Seyrantepe Mahallesi | CHP | %59,9 | %32,8 | %81,9 | 2.969 |
| Sindel Mahallesi | MHP | %35,1 | %54,1 | %94,9 | 39 |
| Süleymaniye Mahallesi | CHP | %51,9 | %38,8 | %92,9 | 182 |
| Şehitler Mahallesi | CHP | %62,6 | %32,1 | %81,4 | 3.344 |
| Şirinyer Mahallesi | MHP | %31,6 | %50,4 | %100,0 | 152 |
| Taytan Mahallesi | CHP | %48,4 | %41,3 | %89,8 | 1.955 |
| Tekelioğlu Mahallesi | CHP | %70,9 | %26,6 | %96,9 | 228 |
| Torunlu Mahallesi | CHP | %93,6 | %3,9 | %98,6 | 216 |
| Üçtepe Mahallesi | CHP | %61,0 | %29,3 | %110,5 | 38 |
| Yağbasan Mahallesi | MHP | %42,9 | %48,7 | %97,7 | 175 |
| Yağmurlar Mahallesi | MHP | %27,7 | %67,4 | %100,6 | 180 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %18,0 | %74,8 | %98,2 | 337 |
| Yenipazar Mahallesi | CHP | %54,6 | %40,7 | %97,0 | 400 |
| Yeşilkavak Mahallesi | CHP | %47,5 | %46,2 | %89,1 | 285 |
| Yeşilova Mahallesi | CHP | %80,2 | %11,5 | %93,4 | 512 |
| Yeşilyurt Mahallesi | CHP | %57,3 | %33,7 | %87,2 | 1.376 |
| Yılmaz Mahallesi | CHP | %51,5 | %23,2 | %77,9 | 4.621 |
| Yörük Mahallesi | CHP | %60,6 | %31,7 | %82,7 | 9.658 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %59,7 | %27,9 | %80,2 | 3.048 |
İlgili sonuçlar