Çağlayan Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Çağlayan Mahallesi sonuçlarında CHP %49,8 ile birinci, MHP %33,9 ile ikinci; fark 15,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 14,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,9 (+27,9 puan). CHP oy oranında Tarsus ilçesindeki 180 mahalle ve köy arasında 48'inci sırada. 9 sandık, 2.818 kayıtlı seçmen. Katılım %76,7 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çağlayan Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çağlayan Mahallesi, Tarsus, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÇağlayan MahallesiTarsusMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.021%49,8%46,2%46,1%35,8+14,0
MHP695%33,9%35,6%23,7%6,0+27,9
Memleket111%5,4%6,0%1,3%0,2+5,2
İYİ Parti81%3,9%6,0%7,4%4,6−0,7
Yeniden Refah37%1,8%1,2%1,3%6,8−5,0
HÜDA PAR30%1,5%1,1%0,6%0,6+0,9
Zafer Partisi17%0,8%0,9%1,2%1,9−1,1
Saadet14%0,7%0,7%0,5%1,2−0,5
DEVA Partisi12%0,6%0,5%0,5%0,4+0,2
DSP7%0,3%0,1%0,1%0,1+0,2
Büyük Birlik6%0,3%0,4%0,3%1,2−0,9
Vatan Partisi5%0,2%0,1%0,1%0,1+0,2
Millet4%0,2%0,3%0,2%0,1+0,1
AB Parti4%0,2%0,2%0,0%0,0+0,2
BTP3%0,1%0,3%0,4%0,3−0,1
TKP3%0,1%0,2%0,2%0,3−0,1
Bağımsızlar1%0,0%0,1%2,3%0,9−0,9
Çağlayan Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
92.8182.162%76,72.051111

Tarsus ilçesindeki diğer mahalle ve köyler