Marmaris 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Marmaris sonuçlarında CHP %44,8 ile birinci, AK Parti %41,1 ile ikinci; fark 3,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 9,0 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,1 (+8,1 puan). 30 mahalle ve köy arasından 18'inde CHP önde. CHP en güçlü Karaca Mahallesi (%57,5); AK Parti en güçlü Yeşilbelde Mahallesi (%74,9). Katılım %76,7 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Marmaris 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Marmaris, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Marmaris | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 24.415 | %44,8 | %49,3 | %35,8 | +9,0 |
| AK Parti | 22.430 | %41,1 | %28,4 | %33,0 | +8,1 |
| İYİ Parti | 5.381 | %9,9 | %8,8 | %4,6 | +5,3 |
| DEM Parti | 835 | %1,5 | %1,6 | %5,4 | −3,9 |
| Zafer Partisi | 544 | %1,0 | %1,4 | %1,9 | −0,9 |
| TİP | 406 | %0,7 | %0,5 | %0,4 | +0,3 |
| Yeniden Refah | 172 | %0,3 | %0,8 | %6,8 | −6,5 |
| BTP | 82 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 55 | %0,1 | %0,5 | %0,9 | −0,8 |
| HÜDA PAR | 46 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| HKP | 41 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Saadet | 39 | %0,1 | %0,3 | %1,2 | −1,1 |
| DEVA Partisi | 34 | %0,1 | %0,3 | %0,4 | −0,3 |
| DSP | 32 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 30 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 11 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Marmaris seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 226 | 73.439 | 56.331 | %76,7 | 54.553 | 1.778 |
Marmaris mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy Mahallesi | CHP | %53,5 | %25,0 | %69,1 | 1.602 |
| Armutalan Mahallesi | CHP | %43,9 | %42,3 | %75,8 | 8.340 |
| Bayır Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %43,2 | %89,4 | 547 |
| Beldibi Mahallesi | CHP | %45,0 | %40,3 | %80,1 | 3.648 |
| Bozburun Mahallesi | CHP | %51,8 | %37,8 | %83,6 | 997 |
| Camiavlu Mahallesi | CHP | %46,1 | %40,6 | %78,0 | 3.241 |
| Çamdibi Mahallesi | CHP | %50,7 | %35,5 | %78,4 | 2.925 |
| Çamlı Mahallesi | AK Parti | %42,1 | %42,4 | %80,0 | 745 |
| Çetibeli Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %51,7 | %90,1 | 384 |
| Çıldır Mahallesi | CHP | %48,2 | %36,9 | %73,4 | 5.142 |
| Gölenye Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %45,2 | %75,8 | 3.436 |
| Hatipirimi Mahallesi | CHP | %46,8 | %38,9 | %74,3 | 2.797 |
| Hisarönü Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %46,3 | %79,4 | 2.712 |
| İçmeler Mahallesi | CHP | %44,5 | %39,5 | %66,6 | 1.356 |
| Karaca Mahallesi | CHP | %57,5 | %32,4 | %93,1 | 611 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %42,9 | %42,5 | %77,2 | 4.812 |
| Kemeraltı Mahallesi | CHP | %45,2 | %39,5 | %73,8 | 5.538 |
| Orhaniye Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %56,3 | %85,2 | 1.229 |
| Osmaniye Mahallesi | AK Parti | %23,8 | %65,5 | %86,4 | 397 |
| Sarıana Mahallesi | CHP | %46,6 | %39,3 | %76,7 | 3.362 |
| Selimiye Mahallesi | CHP | %45,5 | %33,9 | %86,1 | 1.109 |
| Sinan Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %47,3 | %77,2 | 2.880 |
| Siteler Mahallesi | CHP | %47,2 | %39,1 | %71,4 | 4.992 |
| Söğüt Mahallesi | CHP | %52,8 | %35,3 | %84,4 | 1.510 |
| Taşlıca Mahallesi | AK Parti | %29,0 | %58,3 | %89,8 | 374 |
| Tepe Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %44,2 | %73,6 | 5.520 |
| Turgut Mahallesi | CHP | %45,0 | %36,2 | %87,5 | 711 |
| Turunç Mahallesi | AK Parti | %43,2 | %45,1 | %75,3 | 1.481 |
| Yeşilbelde Mahallesi | AK Parti | %20,0 | %74,9 | %96,6 | 206 |
| Yeşilova Mahallesi | CHP | %57,0 | %30,9 | %83,1 | 835 |
İlgili sonuçlar