Kocaali 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kocaali sonuçlarında AK Parti %33,2 ile birinci, Yeniden Refah %27,8 ile ikinci; fark 5,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 0,2 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,2 (+22,5 puan). 36 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hızar Mahallesi (%62,7); Yeniden Refah en güçlü Gümüşoluk Mahallesi (%57,0). Katılım %86,2 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kocaali 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kocaali, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kocaali | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.851 | %33,2 | %37,1 | %33,0 | +0,2 |
| Yeniden Refah | 4.897 | %27,8 | %15,2 | %6,8 | +21,0 |
| İYİ Parti | 4.783 | %27,2 | %5,1 | %4,6 | +22,5 |
| CHP | 1.616 | %9,2 | %19,1 | %35,8 | −26,6 |
| Zafer Partisi | 156 | %0,9 | %1,9 | %1,9 | −1,0 |
| Bağımsızlar | 143 | %0,8 | %0,8 | %0,9 | −0,1 |
| DEVA Partisi | 73 | %0,4 | %0,7 | %0,4 | +0,0 |
| BTP | 57 | %0,3 | %0,5 | %0,3 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 17 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| Milli Yol | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
Kocaali seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 79 | 21.562 | 18.580 | %86,2 | 17.616 | 964 |
Kocaali mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Yeniden Refah | Katılım | Seçmen |
|---|
| Açmabaşı Mahallesi | İYİ Parti | %24,1 | %8,6 | %88,9 | 279 |
| Ağalar Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %28,0 | %81,8 | 1.781 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %21,1 | %93,3 | 297 |
| Aktaş Mahallesi | İYİ Parti | %14,2 | %5,5 | %98,3 | 482 |
| Alandere Mahallesi | AK Parti | %33,8 | %24,0 | %77,9 | 1.625 |
| Aydoğan Mahallesi | Yeniden Refah | %35,6 | %40,2 | %101,1 | 93 |
| Beyler Mahallesi | Yeniden Refah | %23,7 | %52,6 | %111,8 | 34 |
| Bezirgan Mahallesi | İYİ Parti | %28,6 | %27,1 | %89,8 | 157 |
| Caferiye Mahallesi | AK Parti | %31,3 | %19,3 | %70,8 | 590 |
| Çakmaklı Mahallesi | İYİ Parti | %25,9 | %25,9 | %94,4 | 177 |
| Çukurköy Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %32,5 | %91,1 | 270 |
| Demiraçma Mahallesi | Yeniden Refah | %23,7 | %42,8 | %80,9 | 387 |
| Görele Mahallesi | Yeniden Refah | %16,8 | %53,1 | %91,8 | 292 |
| Gümüşoluk Mahallesi | Yeniden Refah | %15,0 | %57,0 | %86,4 | 736 |
| Hızar Mahallesi | AK Parti | %62,7 | %11,1 | %91,3 | 519 |
| Kadıköy Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %20,9 | %87,1 | 388 |
| Karalar Mahallesi | Yeniden Refah | %27,9 | %50,7 | %93,5 | 306 |
| Karapelit Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %8,5 | %75,8 | 273 |
| Karşı Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %31,0 | %88,1 | 905 |
| Kestanepınarı Mahallesi | İYİ Parti | %21,9 | %17,4 | %94,2 | 721 |
| Kızılüzüm Mahallesi | Yeniden Refah | %31,7 | %53,2 | %100,0 | 135 |
| Kirazlı Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %31,9 | %92,8 | 1.414 |
| Koğutpelit Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %17,0 | %90,1 | 333 |
| Kozluk Mahallesi | AK Parti | %33,8 | %15,4 | %85,8 | 260 |
| Köyyeri Mahallesi | Yeniden Refah | %27,4 | %50,4 | %90,5 | 317 |
| Küplük Mahallesi | İYİ Parti | %26,4 | %11,8 | %96,2 | 158 |
| Melen Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %32,2 | %94,6 | 313 |
| Merkez Mahallesi | İYİ Parti | %32,5 | %22,6 | %84,4 | 1.382 |
| Selahiye Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %32,2 | %86,9 | 313 |
| Süngüt Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %17,5 | %92,9 | 183 |
| Şerbetpınar Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %31,1 | %95,6 | 809 |
| Yalı Mahallesi | AK Parti | %33,2 | %21,5 | %75,1 | 1.865 |
| Yalpankaya Mahallesi | Yeniden Refah | %37,4 | %38,6 | %97,5 | 489 |
| Yanıksayvant Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %32,2 | %94,0 | 481 |
| Yayla Mahallesi | AK Parti | %31,1 | %30,6 | %78,1 | 1.363 |
| Yeni Mahallesi | İYİ Parti | %29,9 | %27,6 | %89,0 | 1.435 |
İlgili sonuçlar