Pamukova 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Pamukova sonuçlarında AK Parti %37,8 ile birinci, Büyük Birlik %29,6 ile ikinci; fark 8,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 4,8 puan üstünde. Büyük Birlik Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,6 (+28,4 puan). 33 mahalle ve köy arasından 23'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ağaççılar Mahallesi (%57,9); Büyük Birlik en güçlü Paşalar Mahallesi (%39,5). Katılım %86,4 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pamukova 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Pamukova, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pamukova | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 7.355 | %37,8 | %37,1 | %33,0 | +4,8 |
| Büyük Birlik | 5.761 | %29,6 | %10,8 | %1,2 | +28,4 |
| CHP | 3.905 | %20,1 | %19,1 | %35,8 | −15,7 |
| Saadet | 1.018 | %5,2 | %4,5 | %1,2 | +4,0 |
| Yeniden Refah | 548 | %2,8 | %15,2 | %6,8 | −4,0 |
| Bağımsızlar | 340 | %1,7 | %0,8 | %0,9 | +0,8 |
| DEVA Partisi | 272 | %1,4 | %0,7 | %0,4 | +1,0 |
| BTP | 109 | %0,6 | %0,5 | %0,3 | +0,3 |
| Zafer Partisi | 92 | %0,5 | %1,9 | %1,9 | −1,4 |
| DSP | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 18 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| Millet | 17 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
Pamukova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 87 | 23.673 | 20.443 | %86,4 | 19.456 | 987 |
Pamukova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Büyük Birlik | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaççılar Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %8,8 | %108,8 | 57 |
| Ahılar Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %31,0 | %99,2 | 119 |
| Akçakaya Mahallesi | AK Parti | %26,9 | %25,0 | %94,9 | 59 |
| Bacıköy Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %29,5 | %93,6 | 456 |
| Bakacak Mahallesi | Büyük Birlik | %24,8 | %30,8 | %101,5 | 137 |
| Bayırakçaşehir Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %21,0 | %84,5 | 420 |
| Cihadiye Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %32,2 | %95,7 | 257 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %41,8 | %36,6 | %86,4 | 3.204 |
| Çardak Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %18,5 | %95,8 | 284 |
| Çilekli Mahallesi | CHP | %33,5 | %17,4 | %93,0 | 242 |
| Eğriçay Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %30,9 | %105,4 | 112 |
| Elperek Mahallesi | AK Parti | %35,4 | %30,6 | %81,6 | 8.265 |
| Eskiyayla Mahallesi | Büyük Birlik | %29,1 | %36,2 | %98,5 | 132 |
| Fevziye Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %7,5 | %91,7 | 337 |
| Gonca Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %38,1 | %98,4 | 123 |
| Gökgöz Mahallesi | Büyük Birlik | %25,7 | %32,9 | %87,1 | 856 |
| Hayrettin Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %35,9 | %86,5 | 259 |
| Hüseyinli Mahallesi | AK Parti | %57,5 | %11,4 | %98,1 | 206 |
| İsabalı Mahallesi | CHP | %36,4 | %14,3 | %97,6 | 170 |
| Kadıköy Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %30,0 | %96,2 | 106 |
| Karapınar Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %25,8 | %94,0 | 301 |
| Kazımiye Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %31,9 | %102,0 | 201 |
| Kemaliye Mahallesi | AK Parti | %43,2 | %23,0 | %83,8 | 351 |
| Mekece Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %24,8 | %86,6 | 759 |
| Oruçlu Mahallesi | Büyük Birlik | %35,7 | %37,3 | %96,3 | 136 |
| Özbek Mahallesi | AK Parti | %42,8 | %29,0 | %97,9 | 144 |
| Paşalar Mahallesi | Büyük Birlik | %33,0 | %39,5 | %96,5 | 230 |
| Pınarlı Mahallesi | Büyük Birlik | %29,8 | %39,5 | %97,4 | 232 |
| Şahmelek Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %17,7 | %93,1 | 189 |
| Şeyhvarmaz Mahallesi | AK Parti | %42,2 | %10,8 | %91,0 | 465 |
| Teşvikiye Mahallesi | Büyük Birlik | %34,2 | %37,8 | %94,6 | 371 |
| Turgutlu Mahallesi | CHP | %34,5 | %18,0 | %88,5 | 591 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %30,9 | %84,1 | 3.902 |
İlgili sonuçlar