Kavak 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kavak sonuçlarında Yeniden Refah %41,5 ile birinci, AK Parti %31,1 ile ikinci; fark 10,4 puan. Yeniden Refah burada Türkiye ortalamasının (%6,8) 34,7 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,4 (+14,8 puan). 91 mahalle ve köy arasından 48'inde Yeniden Refah önde. Yeniden Refah en güçlü Ortaköy Mahallesi (%68,8); AK Parti en güçlü Kapuhayat Mahallesi (%84,2). Katılım %89,2 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kavak 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kavak, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kavak | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeniden Refah | 7.020 | %41,5 | %16,3 | %6,8 | +34,7 |
| AK Parti | 5.255 | %31,1 | %35,1 | %33,0 | −1,9 |
| İYİ Parti | 3.284 | %19,4 | %13,6 | %4,6 | +14,8 |
| CHP | 736 | %4,4 | %21,6 | %35,8 | −31,4 |
| Saadet | 233 | %1,4 | %1,2 | %1,2 | +0,2 |
| Zafer Partisi | 137 | %0,8 | %1,4 | %1,9 | −1,1 |
| Büyük Birlik | 105 | %0,6 | %2,0 | %1,2 | −0,6 |
| BTP | 56 | %0,3 | %0,5 | %0,3 | +0,0 |
| DSP | 46 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| DP | 28 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | −0,2 |
Kavak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 114 | 20.424 | 18.213 | %89,2 | 16.900 | 1.313 |
Kavak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeniden Refah | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 19 Mayıs Mahallesi | Yeniden Refah | %43,5 | %25,2 | %85,0 | 1.280 |
| Ağcakise Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %37,2 | %102,3 | 128 |
| Ahurlu Mahallesi | Yeniden Refah | %42,9 | %29,5 | %93,9 | 131 |
| Akbelen Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %45,2 | %92,9 | 295 |
| Alaçam Mahallesi | AK Parti | %23,4 | %48,1 | %57,4 | 141 |
| Alagömlek Mahallesi | Yeniden Refah | %50,4 | %35,8 | %100,0 | 140 |
| Aşağıçirişli Mahallesi | Yeniden Refah | %53,6 | %13,6 | %88,8 | 134 |
| Atayurt Mahallesi | AK Parti | %19,2 | %67,3 | %79,7 | 69 |
| Azaklı Mahallesi | Yeniden Refah | %57,5 | %26,9 | %95,2 | 227 |
| Bahçelievler Mahallesi | Yeniden Refah | %46,6 | %25,2 | %86,2 | 1.271 |
| Başalan Mahallesi | AK Parti | %32,4 | %53,5 | %86,1 | 223 |
| Bayındır Mahallesi | AK Parti | %18,3 | %39,4 | %95,7 | 115 |
| Bayraklı Mahallesi | Yeniden Refah | %47,7 | %38,4 | %95,1 | 122 |
| Bekdemir Mahallesi | AK Parti | %30,0 | %42,0 | %96,3 | 377 |
| Belalan Mahallesi | AK Parti | %30,2 | %58,5 | %67,7 | 93 |
| Beybesli Mahallesi | Yeniden Refah | %43,1 | %36,2 | %80,8 | 78 |
| Beyköy Mahallesi | AK Parti | %37,9 | %45,2 | %89,5 | 152 |
| Boğaziçi Mahallesi | AK Parti | %25,1 | %48,6 | %96,0 | 199 |
| Bükceğiz Mahallesi | İYİ Parti | %16,7 | %16,7 | %82,6 | 46 |
| Büyükçukur Mahallesi | AK Parti | %24,5 | %39,1 | %90,0 | 140 |
| Celallı Mahallesi | Yeniden Refah | %46,9 | %35,9 | %90,7 | 75 |
| Çakallı Mahallesi | AK Parti | %28,7 | %37,3 | %95,1 | 367 |
| Çalbaşı Mahallesi | AK Parti | %32,0 | %41,7 | %93,3 | 120 |
| Çarıklıbaşı Mahallesi | İYİ Parti | %26,8 | %22,0 | %93,3 | 45 |
| Çataltepe Mahallesi | AK Parti | %14,0 | %55,8 | %81,8 | 55 |
| Çayırlı Mahallesi | Yeniden Refah | %63,4 | %23,2 | %93,3 | 89 |
| Çiçekyazı Mahallesi | AK Parti | %16,9 | %46,8 | %89,0 | 100 |
| Çiğdem Mahallesi | Yeniden Refah | %42,9 | %31,7 | %94,4 | 72 |
| Çivril Mahallesi | Yeniden Refah | %54,4 | %20,3 | %98,8 | 83 |
| Çukurbük Mahallesi | İYİ Parti | %12,6 | %30,9 | %92,5 | 254 |
| Değirmencili Mahallesi | Yeniden Refah | %39,1 | %12,5 | %95,8 | 72 |
| Demirci Mahallesi | Yeniden Refah | %39,4 | %36,4 | %90,9 | 121 |
| Dereköy Mahallesi | Yeniden Refah | %32,9 | %30,2 | %95,6 | 181 |
| Divanbaşı Mahallesi | AK Parti | %26,0 | %51,0 | %82,0 | 133 |
| Doruk Mahallesi | AK Parti | %30,8 | %30,8 | %95,5 | 177 |
| Duman Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %50,0 | %96,0 | 124 |
| Dura Mahallesi | İYİ Parti | %15,2 | %32,5 | %93,7 | 175 |
| Emirli Mahallesi | Yeniden Refah | %45,2 | %19,0 | %91,6 | 296 |
| Germiyan Mahallesi | AK Parti | %14,3 | %60,0 | %97,2 | 36 |
| Göçebe Mahallesi | Yeniden Refah | %50,0 | %38,8 | %95,7 | 184 |
| Güneyce Mahallesi | Yeniden Refah | %43,3 | %38,1 | %94,5 | 109 |
| Hacılı Mahallesi | Yeniden Refah | %51,8 | %19,0 | %95,6 | 229 |
| Ilıcaköy Mahallesi | AK Parti | %35,4 | %39,0 | %95,7 | 93 |
| İdrisli Mahallesi | Yeniden Refah | %50,7 | %27,3 | %92,6 | 175 |
| İkizdere Mahallesi | Yeniden Refah | %43,4 | %41,5 | %95,1 | 61 |
| Kapuhayat Mahallesi | AK Parti | %15,8 | %84,2 | %90,5 | 21 |
| Karaaslan Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %47,4 | %95,5 | 132 |
| Karacalar Mahallesi | Yeniden Refah | %49,1 | %40,4 | %92,5 | 67 |
| Karadağ Mahallesi | AK Parti | %32,2 | %39,0 | %88,4 | 69 |
| Karantu Mahallesi | Yeniden Refah | %51,2 | %37,5 | %98,9 | 180 |
| Karapınar Mahallesi | İYİ Parti | %20,0 | %22,2 | %100,0 | 46 |
| Karayusuflu Mahallesi | Yeniden Refah | %53,5 | %31,8 | %97,1 | 172 |
| Karlı Mahallesi | İYİ Parti | %32,4 | %22,9 | %93,5 | 124 |
| Kartepe Mahallesi | Yeniden Refah | %42,9 | %39,3 | %87,0 | 69 |
| Kayabaşı Mahallesi | İYİ Parti | %1,0 | %17,7 | %90,1 | 111 |
| Kayaköy Mahallesi | AK Parti | %27,3 | %45,5 | %86,4 | 154 |
| Kazancı Mahallesi | Yeniden Refah | %63,0 | %19,8 | %95,0 | 222 |
| Kethüda Mahallesi | Yeniden Refah | %43,8 | %40,6 | %95,8 | 71 |
| Kozansıkı Mahallesi | Yeniden Refah | %50,3 | %24,8 | %98,7 | 155 |
| Köseli Mahallesi | AK Parti | %31,1 | %34,4 | %61,4 | 215 |
| Kurşunlu Mahallesi | İYİ Parti | %16,2 | %25,7 | %94,9 | 156 |
| Kuzalan Mahallesi | Yeniden Refah | %44,2 | %39,0 | %88,5 | 96 |
| Küçükçukur Mahallesi | Yeniden Refah | %42,0 | %38,6 | %102,2 | 89 |
| Mahmutbeyli Mahallesi | Yeniden Refah | %50,6 | %39,7 | %97,3 | 329 |
| Mahmutlu Mahallesi | AK Parti | %20,5 | %34,4 | %96,5 | 283 |
| Mehmetpaşa Mahallesi | Yeniden Refah | %51,7 | %18,0 | %87,9 | 497 |
| Mert Mahallesi | AK Parti | %19,5 | %50,4 | %96,5 | 285 |
| Muhsinli Mahallesi | Yeniden Refah | %54,4 | %35,2 | %101,5 | 137 |
| Muratbeyli Mahallesi | Yeniden Refah | %42,6 | %20,5 | %71,4 | 483 |
| Ortaköy Mahallesi | Yeniden Refah | %68,8 | %16,5 | %88,4 | 198 |
| Saralan Mahallesi | Yeniden Refah | %56,7 | %27,6 | %91,8 | 158 |
| Seyitali Mahallesi | Yeniden Refah | %46,5 | %35,9 | %96,2 | 239 |
| Sıralı Mahallesi | AK Parti | %7,7 | %53,8 | %81,3 | 16 |
| Soğuksu Mahallesi | Yeniden Refah | %51,6 | %23,3 | %83,4 | 788 |
| Susuz Mahallesi | AK Parti | %34,2 | %46,6 | %101,1 | 90 |
| Şeyhli Mahallesi | AK Parti | %22,7 | %54,1 | %93,8 | 224 |
| Şeyhresul Mahallesi | AK Parti | %12,7 | %48,8 | %94,4 | 432 |
| Tabaklı Mahallesi | İYİ Parti | %30,2 | %19,8 | %87,7 | 138 |
| Talışman Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %45,6 | %70,9 | 86 |
| Tatarmuslu Mahallesi | Yeniden Refah | %43,8 | %20,8 | %95,8 | 144 |
| Tekkeköy Mahallesi | İYİ Parti | %18,4 | %24,5 | %98,1 | 213 |
| Tepecik Mahallesi | Yeniden Refah | %46,2 | %30,8 | %90,8 | 184 |
| Toptepe Mahallesi | Yeniden Refah | %35,4 | %29,2 | %93,2 | 74 |
| Üçhanlar Mahallesi | Yeniden Refah | %43,2 | %24,3 | %97,5 | 40 |
| Yaşar Doğu Mahallesi | Yeniden Refah | %51,9 | %25,4 | %84,5 | 3.559 |
| Yenicami Mahallesi | Yeniden Refah | %61,2 | %14,6 | %90,7 | 313 |
| Yenigün Mahallesi | Yeniden Refah | %39,8 | %34,5 | %91,7 | 144 |
| Yeralan Mahallesi | Yeniden Refah | %42,7 | %40,4 | %90,2 | 112 |
| Yosunlu Mahallesi | Yeniden Refah | %43,9 | %32,5 | %90,6 | 139 |
| Yukarı Dereköy Mahallesi | Yeniden Refah | %57,0 | %24,4 | %96,0 | 101 |
| Yukarıçirişli Mahallesi | AK Parti | %35,4 | %36,9 | %82,9 | 82 |
İlgili sonuçlar