Subaşı Beldesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Subaşı Beldesi sonuçlarında CHP %44,7 ile birinci, AK Parti %35,6 ile ikinci; fark 9,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 8,9 puan üstünde. DEVA Partisi Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %5,5 (+5,1 puan). 3 mahalle ve köy arasından 2'sinde CHP önde. CHP en güçlü Subaşı-Merkez Mahallesi (%62,6); AK Parti en güçlü Subaşı-Altınkent Mahallesi (%40,3). Katılım %78,8 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Subaşı Beldesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Subaşı Beldesi, Yalova, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Subaşı Beldesi | Yalova | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 1.997 | %44,7 | %43,1 | %35,8 | +8,9 |
| AK Parti | 1.590 | %35,6 | %41,1 | %33,0 | +2,5 |
| MHP | 283 | %6,3 | %5,1 | %6,0 | +0,4 |
| DEVA Partisi | 246 | %5,5 | %0,8 | %0,4 | +5,1 |
| Yeniden Refah | 153 | %3,4 | %1,9 | %6,8 | −3,4 |
| TKP | 111 | %2,5 | %0,1 | %0,3 | +2,2 |
| DEM Parti | 49 | %1,1 | %2,0 | %5,4 | −4,3 |
| HÜDA PAR | 26 | %0,6 | %0,3 | %0,6 | −0,0 |
| İYİ Parti | 10 | %0,2 | %1,1 | %4,6 | −4,4 |
| BTP | 6 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Subaşı Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 18 | 5.927 | 4.670 | %78,8 | 4.471 | 199 |
İlgili sonuçlar