Çay Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çay Mahallesi sonuçlarında CHP %54,1 ile birinci, AK Parti %27,6 ile ikinci; fark 26,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 18,3 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,9 (+9,7 puan). CHP oy oranında Çaycuma ilçesindeki 12 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 14 sandık, 4.304 kayıtlı seçmen. Katılım %78,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Çay Mahallesi | Çaycuma | Zonguldak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 1.752 | %54,1 | %53,8 | %46,2 | %35,8 | +18,3 |
| AK Parti | 892 | %27,6 | %30,6 | %35,6 | %33,0 | −5,5 |
| Saadet | 353 | %10,9 | %8,5 | %1,5 | %1,2 | +9,7 |
| Yeniden Refah | 72 | %2,2 | %2,9 | %2,6 | %6,8 | −4,6 |
| MHP | 62 | %1,9 | %1,7 | %4,3 | %6,0 | −4,0 |
| Zafer Partisi | 35 | %1,1 | %0,7 | %0,9 | %1,9 | −0,8 |
| Bağımsızlar | 29 | %0,9 | %0,5 | %0,1 | %0,9 | −0,1 |
| İYİ Parti | 23 | %0,7 | %0,7 | %7,4 | %4,6 | −3,9 |
| BTP | 18 | %0,6 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,3 |
| HÜDA PAR | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,6 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 14 | 4.304 | 3.358 | %78,0 | 3.237 | 121 |
Çaycuma ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Çay Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Çaycuma sonuçları
- Ayvazlar Mahallesi seçim sonuçları
- Gemiciler Mahallesi seçim sonuçları
- İstasyon Mahallesi seçim sonuçları
- Karalar Mahallesi seçim sonuçları
- Karamusa Mahallesi seçim sonuçları
- Kayıkçılar Mahallesi seçim sonuçları
- Pehlivanlar Mahallesi seçim sonuçları
- Sofular Mahallesi seçim sonuçları
- Velioğlu Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşiltepe Mahallesi seçim sonuçları
- Zonguldak sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi