İstasyon Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
İstasyon Mahallesi sonuçlarında CHP %43,6 ile birinci, AK Parti %41,9 ile ikinci; fark 1,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 7,8 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,9 (+8,8 puan). CHP oy oranında Çaycuma ilçesindeki 12 mahalle ve köy arasında 11'inci sırada. 9 sandık, 2.597 kayıtlı seçmen. Katılım %78,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | İstasyon Mahallesi | Çaycuma | Zonguldak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 833 | %43,6 | %53,8 | %46,2 | %35,8 | +7,8 |
| AK Parti | 800 | %41,9 | %30,6 | %35,6 | %33,0 | +8,8 |
| Saadet | 92 | %4,8 | %8,5 | %1,5 | %1,2 | +3,6 |
| Yeniden Refah | 79 | %4,1 | %2,9 | %2,6 | %6,8 | −2,7 |
| MHP | 51 | %2,7 | %1,7 | %4,3 | %6,0 | −3,3 |
| Zafer Partisi | 14 | %0,7 | %0,7 | %0,9 | %1,9 | −1,2 |
| İYİ Parti | 13 | %0,7 | %0,7 | %7,4 | %4,6 | −3,9 |
| BTP | 13 | %0,7 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,4 |
| Bağımsızlar | 9 | %0,5 | %0,5 | %0,1 | %0,9 | −0,5 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,4 |
| Millet | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 | 2.597 | 2.026 | %78,0 | 1.910 | 116 |
Çaycuma ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- İstasyon Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Çaycuma sonuçları
- Ayvazlar Mahallesi seçim sonuçları
- Çay Mahallesi seçim sonuçları
- Gemiciler Mahallesi seçim sonuçları
- Karalar Mahallesi seçim sonuçları
- Karamusa Mahallesi seçim sonuçları
- Kayıkçılar Mahallesi seçim sonuçları
- Pehlivanlar Mahallesi seçim sonuçları
- Sofular Mahallesi seçim sonuçları
- Velioğlu Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşiltepe Mahallesi seçim sonuçları
- Zonguldak sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi