Yavuzlar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Yavuzlar Mahallesi sonuçlarında CHP %46,0 ile birinci, AK Parti %42,8 ile ikinci; fark 3,2 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 4,0 puan üstünde. AK Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %42,8 (+6,4 puan). CHP oy oranında Yüreğir ilçesindeki 107 mahalle ve köy arasında 32'nci sırada. 28 sandık, 9.672 kayıtlı seçmen. Katılım %75,2 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yavuzlar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yavuzlar Mahallesi, Yüreğir, Adana, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyYavuzlar MahallesiYüreğirAdana30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.227%46,0%44,4%46,7%42,0+4,0
AK Parti3.005%42,8%37,8%37,5%36,4+6,4
İYİ Parti325%4,6%3,2%4,2%3,4+1,2
Yeniden Refah153%2,2%2,6%1,9%6,1−3,9
Zafer Partisi146%2,1%1,3%1,4%1,9+0,2
DEM Parti43%0,6%7,0%5,6%5,1−4,5
Saadet22%0,3%0,6%0,6%1,0−0,7
HÜDA PAR19%0,3%1,7%0,6%0,4−0,1
DEVA Partisi12%0,2%0,3%0,2%0,3−0,1
TKP12%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP9%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Memleket8%0,1%0,2%0,2%0,2−0,1
BTP7%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
EMEP7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
YTP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
AP5%0,1%0,0%0,1%0,0+0,1
Bağımsızlar2%0,0%0,1%0,1%0,2−0,1
HAK-PAR2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Vatan Partisi1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
AB Parti1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Ocak1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Yavuzlar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
289.6727.274%75,27.013261

Yüreğir ilçesindeki diğer mahalle ve köyler