İncek Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İncek Mahallesi sonuçlarında CHP %65,6 ile birinci, AK Parti %27,7 ile ikinci; fark 37,8 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 23,6 puan üstünde. CHP oy oranında Gölbaşı ilçesindeki 54 mahalle ve köy arasında 12'nci sırada. 14 sandık, 4.667 kayıtlı seçmen. Katılım %82,8 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İncek Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İncek Mahallesi, Gölbaşı, Ankara, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyİncek MahallesiGölbaşıAnkara30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP2.479%65,6%59,1%60,5%42,0+23,6
AK Parti1.048%27,7%33,4%31,7%36,4−8,7
Yeniden Refah74%2,0%2,2%3,1%6,1−4,2
Zafer Partisi57%1,5%1,6%1,5%1,9−0,4
DEM Parti33%0,9%0,7%0,8%5,1−4,2
İYİ Parti21%0,6%0,9%0,9%3,4−2,8
DEVA Partisi16%0,4%0,2%0,2%0,3+0,2
Saadet14%0,4%0,8%0,4%1,0−0,6
Memleket10%0,3%0,2%0,2%0,2+0,1
TKP7%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
YTP5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HAK-PAR4%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
ANAP4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Millet3%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TKH3%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Vatan Partisi1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Bağımsızlar1%0,0%0,0%0,0%0,2−0,2
AB Parti1%0,0%0,1%0,0%0,0−0,0
İncek Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
144.6673.865%82,83.78184

Gölbaşı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler