Seğmenler Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Seğmenler Mahallesi sonuçlarında CHP %51,8 ile birinci, AK Parti %40,0 ile ikinci; fark 11,8 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 9,8 puan üstünde. AK Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %40,0 (+3,6 puan). CHP oy oranında Gölbaşı ilçesindeki 54 mahalle ve köy arasında 31'inci sırada. 46 sandık, 15.907 kayıtlı seçmen. Katılım %81,5 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Seğmenler Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Seğmenler Mahallesi, Gölbaşı, Ankara, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOySeğmenler MahallesiGölbaşıAnkara30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP6.462%51,8%59,1%60,5%42,0+9,8
AK Parti4.991%40,0%33,4%31,7%36,4+3,6
Yeniden Refah331%2,7%2,2%3,1%6,1−3,5
Zafer Partisi194%1,6%1,6%1,5%1,9−0,4
Saadet151%1,2%0,8%0,4%1,0+0,2
DEM Parti103%0,8%0,7%0,8%5,1−4,3
İYİ Parti100%0,8%0,9%0,9%3,4−2,6
YTP23%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Memleket21%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
DEVA Partisi17%0,1%0,2%0,2%0,3−0,1
TKP15%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet15%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
AB Parti12%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
ANAP9%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
HAK-PAR8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi6%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Ocak6%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Bağımsızlar4%0,0%0,0%0,0%0,2−0,1
TKH3%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
DSP2%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
Seğmenler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4615.90712.965%81,512.473492

Gölbaşı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler