Siteler Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Siteler Mahallesi sonuçlarında CHP %54,3 ile birinci, AK Parti %35,0 ile ikinci; fark 19,4 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 12,3 puan üstünde. CHP oy oranında Konyaaltı ilçesindeki 39 mahalle ve köy arasında 20'nci sırada. 36 sandık, 12.421 kayıtlı seçmen. Katılım %77,2 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Siteler Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Siteler Mahallesi, Konyaaltı, Antalya, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOySiteler MahallesiKonyaaltıAntalya30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP5.101%54,3%59,3%48,7%42,0+12,3
AK Parti3.283%35,0%30,6%40,0%36,4−1,5
Zafer Partisi348%3,7%2,7%1,7%1,9+1,8
İYİ Parti271%2,9%2,6%2,7%3,4−0,5
DEM Parti127%1,4%1,9%3,1%5,1−3,7
Yeniden Refah96%1,0%0,6%1,2%6,1−5,1
BTP24%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
Saadet22%0,2%0,2%0,4%1,0−0,8
TKP22%0,2%0,4%0,2%0,1+0,1
DEVA Partisi22%0,2%0,2%0,2%0,3−0,0
Bağımsızlar20%0,2%0,3%0,2%0,2+0,0
EMEP19%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
Vatan Partisi9%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DP6%0,1%0,1%0,6%0,2−0,1
HÜDA PAR6%0,1%0,1%0,1%0,4−0,3
TKH4%0,0%0,1%0,0%0,0−0,0
DSP3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Millet2%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
AB Parti1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
AP1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Milli Yol1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Siteler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3612.4219.590%77,29.390200

Konyaaltı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler