İstiklal Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İstiklal Mahallesi sonuçlarında CHP %60,0 ile birinci, AK Parti %28,7 ile ikinci; fark 31,3 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 18,0 puan üstünde. CHP oy oranında Pamukkale ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 22 sandık, 7.203 kayıtlı seçmen. Katılım %78,9 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İstiklal Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İstiklal Mahallesi, Pamukkale, Denizli, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyİstiklal MahallesiPamukkaleDenizli30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.304%60,0%48,9%48,1%42,0+18,0
AK Parti1.581%28,7%35,8%38,9%36,4−7,8
İYİ Parti227%4,1%6,8%4,6%3,4+0,7
Zafer Partisi143%2,6%2,1%1,7%1,9+0,7
Yeniden Refah81%1,5%2,9%2,8%6,1−4,6
Memleket19%0,3%0,4%0,4%0,2+0,1
DEVA Partisi19%0,3%0,3%0,3%0,3+0,1
Gelecek Partisi19%0,3%0,4%0,3%0,0+0,3
TİP16%0,3%0,3%0,3%0,1+0,2
EMEP16%0,3%0,1%0,1%0,1+0,2
Vatan Partisi13%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
DP12%0,2%0,2%0,3%0,2+0,0
DEM Parti11%0,2%0,8%1,1%5,1−4,9
BTP10%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
Millet7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
AB Parti7%0,1%0,0%0,1%0,0+0,1
YTP6%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Abp6%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
HÜDA PAR4%0,1%0,1%0,1%0,4−0,3
TKP3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR3%0,1%0,0%0,0%0,1−0,0
Bağımsızlar2%0,0%0,1%0,1%0,2−0,1
DSP2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
İstiklal Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
227.2035.686%78,95.511175

Pamukkale ilçesindeki diğer mahalle ve köyler