İstiklal Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İstiklal Mahallesi sonuçlarında CHP %57,7 ile birinci, AK Parti %23,1 ile ikinci; fark 34,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 21,9 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,3 (+6,7 puan). CHP oy oranında Pamukkale ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 22 sandık, 7.203 kayıtlı seçmen. Katılım %78,9 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İstiklal Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İstiklal Mahallesi, Pamukkale, Denizli, Türkiye karşılaştırması
PartiOyİstiklal MahallesiPamukkaleDenizliTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.147%57,7%46,0%49,3%35,8+21,9
AK Parti1.263%23,1%29,8%30,1%33,0−9,9
İYİ Parti618%11,3%14,9%7,3%4,6+6,7
Zafer Partisi135%2,5%2,1%1,4%1,9+0,6
Yeniden Refah92%1,7%2,9%3,7%6,8−5,1
Büyük Birlik51%0,9%1,0%2,0%1,2−0,3
Memleket19%0,3%0,4%0,3%0,2+0,1
Saadet15%0,3%0,5%0,3%1,2−0,9
DEVA Partisi13%0,2%0,3%0,3%0,4−0,1
Vatan Partisi13%0,2%0,1%0,1%0,1+0,2
TİP13%0,2%0,2%0,1%0,4−0,2
DEM Parti11%0,2%0,8%1,0%5,4−5,2
BTP11%0,2%0,2%0,2%0,3−0,1
DP10%0,2%0,2%0,4%0,4−0,2
Abp10%0,2%0,1%0,0%0,0+0,2
Bağımsızlar8%0,1%0,1%0,5%0,9−0,8
HÜDA PAR8%0,1%0,2%0,2%0,6−0,5
TKP8%0,1%0,1%0,0%0,3−0,1
Millet5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP4%0,1%0,1%0,0%0,1−0,0
YTP2%0,0%0,1%0,1%0,0+0,0
İstiklal Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
227.2035.685%78,95.456229

Pamukkale ilçesindeki diğer mahalle ve köyler