Cumhuriyet Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında CHP %39,6 ile birinci, AK Parti %35,4 ile ikinci; fark 4,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 3,9 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,9 (+9,3 puan). CHP oy oranında Pamukkale ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 32'nci sırada. 19 sandık, 6.513 kayıtlı seçmen. Katılım %81,3 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Cumhuriyet Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Cumhuriyet Mahallesi, Pamukkale, Denizli, Türkiye karşılaştırması
PartiOyCumhuriyet MahallesiPamukkaleDenizliTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.991%39,6%46,0%49,3%35,8+3,9
AK Parti1.776%35,4%29,8%30,1%33,0+2,3
İYİ Parti698%13,9%14,9%7,3%4,6+9,3
Yeniden Refah135%2,7%2,9%3,7%6,8−4,1
DEM Parti111%2,2%0,8%1,0%5,4−3,2
Zafer Partisi85%1,7%2,1%1,4%1,9−0,2
Büyük Birlik79%1,6%1,0%2,0%1,2+0,4
Saadet32%0,6%0,5%0,3%1,2−0,6
Memleket29%0,6%0,4%0,3%0,2+0,3
DEVA Partisi18%0,4%0,3%0,3%0,4−0,0
HÜDA PAR16%0,3%0,2%0,2%0,6−0,3
DP10%0,2%0,2%0,4%0,4−0,2
BTP8%0,2%0,2%0,2%0,3−0,1
TİP7%0,1%0,2%0,1%0,4−0,3
Bağımsızlar6%0,1%0,1%0,5%0,9−0,8
YTP6%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Millet5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP4%0,1%0,1%0,0%0,1−0,0
Abp1%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
TKP1%0,0%0,1%0,0%0,3−0,2
Cumhuriyet Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
196.5135.295%81,35.022273

Pamukkale ilçesindeki diğer mahalle ve köyler