Pamukkale 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Pamukkale sonuçlarında CHP %46,0 ile birinci, AK Parti %29,8 ile ikinci; fark 16,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 10,3 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,9 (+10,3 puan). 61 mahalle ve köy arasından 41'inde CHP önde. CHP en güçlü Kınıklı Mahallesi (%63,1); AK Parti en güçlü Güzelpınar Mahallesi (%73,2). Katılım %79,7 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pamukkale 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Pamukkale, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pamukkale | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 87.781 | %46,0 | %49,3 | %35,8 | +10,3 |
| AK Parti | 56.802 | %29,8 | %30,1 | %33,0 | −3,2 |
| İYİ Parti | 28.404 | %14,9 | %7,3 | %4,6 | +10,3 |
| Yeniden Refah | 5.442 | %2,9 | %3,7 | %6,8 | −3,9 |
| Zafer Partisi | 3.918 | %2,1 | %1,4 | %1,9 | +0,2 |
| Büyük Birlik | 1.864 | %1,0 | %2,0 | %1,2 | −0,2 |
| DEM Parti | 1.501 | %0,8 | %1,0 | %5,4 | −4,6 |
| Saadet | 867 | %0,5 | %0,3 | %1,2 | −0,7 |
| Memleket | 797 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| DEVA Partisi | 575 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| TİP | 366 | %0,2 | %0,1 | %0,4 | −0,2 |
| DP | 317 | %0,2 | %0,4 | %0,4 | −0,2 |
| BTP | 313 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 298 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| Bağımsızlar | 280 | %0,1 | %0,5 | %0,9 | −0,8 |
| Vatan Partisi | 232 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| YTP | 209 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 198 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 163 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 161 | %0,1 | %0,0 | %0,3 | −0,2 |
| Abp | 126 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Milli Yol | 32 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Pamukkale seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 760 | 252.387 | 201.052 | %79,7 | 190.646 | 10.406 |
Pamukkale mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Mayıs Mahallesi | CHP | %54,5 | %25,9 | %75,2 | 5.206 |
| Akçapınar Mahallesi | CHP | %42,1 | %23,8 | %92,8 | 235 |
| Akdere Mahallesi | AK Parti | %28,2 | %40,6 | %91,1 | 531 |
| Akhan Mahallesi | CHP | %38,8 | %30,9 | %83,8 | 4.329 |
| Akköy Mahallesi | CHP | %40,6 | %28,8 | %88,2 | 1.846 |
| Aktepe Mahallesi | CHP | %39,2 | %37,8 | %81,9 | 8.717 |
| Anafartalar Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %37,1 | %80,1 | 7.719 |
| Asmalıevler Mahallesi | CHP | %47,3 | %27,2 | %65,5 | 4.172 |
| Atalar Mahallesi | CHP | %59,3 | %22,0 | %76,7 | 5.937 |
| Bağbaşı Mahallesi | CHP | %40,0 | %32,6 | %80,7 | 9.572 |
| Belenardıç Mahallesi | AK Parti | %20,5 | %43,8 | %93,2 | 457 |
| Cankurtaran Mahallesi | CHP | %48,5 | %34,7 | %91,7 | 1.431 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %39,6 | %35,4 | %81,3 | 6.513 |
| Çeşmebaşı Mahallesi | İYİ Parti | %22,8 | %26,2 | %98,6 | 147 |
| Deliktaş Mahallesi | CHP | %40,5 | %35,5 | %82,4 | 9.075 |
| Develi Mahallesi | CHP | %44,4 | %28,7 | %92,7 | 765 |
| Dokuzkavaklar Mahallesi | CHP | %41,0 | %34,9 | %78,8 | 10.204 |
| Eldenizli Mahallesi | İYİ Parti | %30,4 | %20,7 | %92,9 | 449 |
| Eymir Mahallesi | İYİ Parti | %29,8 | %18,5 | %99,5 | 196 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %38,7 | %35,9 | %81,9 | 12.362 |
| Fesleğen Mahallesi | CHP | %55,4 | %25,4 | %77,4 | 7.752 |
| Goncalı Mahallesi | İYİ Parti | %19,3 | %32,7 | %92,0 | 709 |
| Gökpınar Mahallesi | CHP | %37,5 | %36,9 | %84,0 | 2.821 |
| Gölemezli Mahallesi | CHP | %40,9 | %24,1 | %91,6 | 381 |
| Gözler Mahallesi | CHP | %52,0 | %23,0 | %92,8 | 1.402 |
| Güzelköy Mahallesi | CHP | %52,6 | %23,9 | %90,4 | 2.247 |
| Güzelpınar Mahallesi | AK Parti | %4,5 | %73,2 | %94,2 | 434 |
| Hacıkaplanlar Mahallesi | CHP | %53,1 | %26,4 | %77,8 | 8.305 |
| Haytabey Mahallesi | CHP | %40,8 | %26,2 | %95,5 | 242 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %36,7 | %83,6 | 3.096 |
| Irlıganlı Mahallesi | CHP | %38,7 | %31,7 | %87,4 | 2.078 |
| İncilipınar Mahallesi | CHP | %50,0 | %28,2 | %76,8 | 11.637 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %57,7 | %23,1 | %78,9 | 7.203 |
| Kale Mahallesi | AK Parti | %27,1 | %35,5 | %88,5 | 917 |
| Karahayıt Mahallesi | CHP | %33,7 | %33,2 | %84,9 | 892 |
| Karakova Mahallesi | AK Parti | %32,7 | %35,8 | %95,3 | 674 |
| Karakurt Mahallesi | İYİ Parti | %26,6 | %32,9 | %94,0 | 797 |
| Karataş Mahallesi | İYİ Parti | %20,5 | %31,5 | %98,2 | 326 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %43,9 | %34,9 | %80,0 | 9.838 |
| Kavakbaşı Mahallesi | CHP | %35,0 | %22,1 | %87,9 | 214 |
| Kayıhan Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %36,5 | %84,3 | 3.968 |
| Kervansaray Mahallesi | CHP | %44,6 | %31,4 | %77,9 | 6.511 |
| Kınıklı Mahallesi | CHP | %63,1 | %18,8 | %74,2 | 8.800 |
| Kocadere Mahallesi | CHP | %42,7 | %23,1 | %90,9 | 897 |
| Korucuk Mahallesi | İYİ Parti | %29,9 | %28,9 | %89,0 | 927 |
| Kurtluca Mahallesi | AK Parti | %13,9 | %40,9 | %97,0 | 662 |
| Kuşpınar Mahallesi | CHP | %60,8 | %19,8 | %78,2 | 7.498 |
| Küçükdere Mahallesi | İYİ Parti | %33,0 | %27,6 | %92,9 | 481 |
| Mehmetçik Mahallesi | CHP | %60,1 | %21,5 | %75,3 | 10.931 |
| Pamukkale Mahallesi | İYİ Parti | %31,1 | %22,6 | %85,1 | 1.461 |
| Pelitlibağ Mahallesi | CHP | %50,1 | %28,4 | %77,7 | 8.922 |
| Pınarkent Mahallesi | CHP | %42,8 | %30,0 | %83,5 | 5.106 |
| Siteler Mahallesi | CHP | %59,9 | %21,5 | %75,9 | 5.459 |
| Tekke Mahallesi | AK Parti | %35,7 | %39,3 | %84,0 | 1.254 |
| Topraklık Mahallesi | CHP | %48,3 | %29,6 | %77,1 | 11.615 |
| Uzunpınar Mahallesi | CHP | %37,8 | %29,0 | %92,0 | 1.255 |
| Yeniköy Mahallesi | İYİ Parti | %14,4 | %25,3 | %94,0 | 922 |
| Yukarışamlı Mahallesi | CHP | %35,5 | %35,3 | %92,1 | 456 |
| Yunusemre Mahallesi | CHP | %54,6 | %22,6 | %72,8 | 4.917 |
| Zeytinköy Mahallesi | CHP | %43,2 | %30,6 | %75,2 | 13.075 |
| Zümrüt Mahallesi | CHP | %43,3 | %31,1 | %79,6 | 5.442 |
İlgili sonuçlar