Beyağaç 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Beyağaç sonuçlarında Yeniden Refah %49,9 ile birinci, AK Parti %37,2 ile ikinci; fark 12,7 puan. Yeniden Refah burada Türkiye ortalamasının (%6,8) 43,2 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,2 (+4,2 puan). 15 mahalle ve köy arasından 11'inde Yeniden Refah önde. Yeniden Refah en güçlü Çamlık Mahallesi (%68,8); AK Parti en güçlü Uzunoluk Mahallesi (%46,7). Katılım %94,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beyağaç 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Beyağaç, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Beyağaç | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeniden Refah | 2.306 | %49,9 | %3,7 | %6,8 | +43,2 |
| AK Parti | 1.718 | %37,2 | %30,1 | %33,0 | +4,2 |
| CHP | 272 | %5,9 | %49,3 | %35,8 | −29,9 |
| DEVA Partisi | 113 | %2,4 | %0,3 | %0,4 | +2,1 |
| İYİ Parti | 62 | %1,3 | %7,3 | %4,6 | −3,3 |
| Zafer Partisi | 51 | %1,1 | %1,4 | %1,9 | −0,8 |
| Bağımsızlar | 37 | %0,8 | %0,5 | %0,9 | −0,1 |
| Saadet | 27 | %0,6 | %0,3 | %1,2 | −0,6 |
| BTP | 12 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| HKP | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Beyağaç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 22 | 5.324 | 5.002 | %94,0 | 4.617 | 385 |
Beyağaç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeniden Refah | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Cumhuriyet Mahallesi | Yeniden Refah | %59,7 | %28,8 | %96,6 | 265 |
| Çamlık Mahallesi | Yeniden Refah | %68,8 | %22,5 | %97,3 | 188 |
| Eşenler Mahallesi | Yeniden Refah | %51,6 | %38,9 | %93,6 | 437 |
| Fatih Mahallesi | Yeniden Refah | %61,4 | %27,9 | %94,9 | 467 |
| Geriçam Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %40,5 | %89,5 | 295 |
| Hürriyet Mahallesi | Yeniden Refah | %51,3 | %28,2 | %91,9 | 186 |
| Kapuz Mahallesi | Yeniden Refah | %47,3 | %42,0 | %96,0 | 506 |
| Kızılcaağaç Mahallesi | AK Parti | %41,3 | %45,8 | %94,8 | 554 |
| Pınarönü Mahallesi | Yeniden Refah | %46,2 | %41,0 | %103,7 | 81 |
| Sazak Mahallesi | Yeniden Refah | %54,2 | %37,0 | %96,5 | 662 |
| Subaşı Mahallesi | Yeniden Refah | %39,1 | %37,6 | %96,5 | 144 |
| Uzunoluk Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %46,7 | %94,5 | 585 |
| Yeni Mahallesi | Yeniden Refah | %53,7 | %31,1 | %87,4 | 444 |
| Yeniçeşme Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %42,3 | %94,5 | 219 |
| Zafer Mahallesi | Yeniden Refah | %54,2 | %31,3 | %87,6 | 291 |
İlgili sonuçlar