Çivril 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çivril sonuçlarında CHP %37,4 ile birinci, AK Parti %29,3 ile ikinci; fark 8,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 1,6 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,0 (+14,2 puan). 77 mahalle ve köy arasından 40'ında CHP önde. CHP en güçlü Yalınlı Mahallesi (%66,9); AK Parti en güçlü Yukarı Çapak Mahallesi (%60,5). Katılım %85,5 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çivril 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çivril, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çivril | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 13.738 | %37,4 | %49,3 | %35,8 | +1,6 |
| AK Parti | 10.763 | %29,3 | %30,1 | %33,0 | −3,8 |
| Yeniden Refah | 7.729 | %21,0 | %3,7 | %6,8 | +14,2 |
| Bağımsızlar | 2.480 | %6,7 | %0,5 | %0,9 | +5,8 |
| İYİ Parti | 921 | %2,5 | %7,3 | %4,6 | −2,1 |
| DEVA Partisi | 309 | %0,8 | %0,3 | %0,4 | +0,5 |
| Zafer Partisi | 179 | %0,5 | %1,4 | %1,9 | −1,4 |
| BTP | 173 | %0,5 | %0,2 | %0,3 | +0,2 |
| Büyük Birlik | 106 | %0,3 | %2,0 | %1,2 | −0,9 |
| Vatan Partisi | 97 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 66 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| DP | 58 | %0,2 | %0,4 | %0,4 | −0,2 |
| YTP | 57 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Gelecek Partisi | 56 | %0,2 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 39 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Çivril seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 176 | 46.616 | 39.868 | %85,5 | 36.771 | 3.097 |
Çivril mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaköy Mahallesi | AK Parti | %18,1 | %41,7 | %93,9 | 82 |
| Akpınar Mahallesi | CHP | %35,2 | %25,5 | %81,8 | 1.590 |
| Aktaş Mahallesi | AK Parti | %8,6 | %54,3 | %108,1 | 37 |
| Aşağı Mahallesi | CHP | %35,4 | %27,6 | %81,6 | 1.435 |
| Balçıkhisar Mahallesi | AK Parti | %36,6 | %44,8 | %92,7 | 737 |
| Bayat Mahallesi | CHP | %65,3 | %19,4 | %95,5 | 89 |
| Bekirli Mahallesi | AK Parti | %28,2 | %45,1 | %100,0 | 73 |
| Belence Mahallesi | AK Parti | %24,2 | %42,7 | %97,5 | 158 |
| Beydilli Mahallesi | AK Parti | %21,2 | %42,6 | %97,4 | 418 |
| Beyköy Mahallesi | AK Parti | %26,0 | %58,8 | %88,1 | 236 |
| Bozdağ Mahallesi | AK Parti | %35,1 | %46,4 | %86,1 | 122 |
| Bucak Mahallesi | Yeniden Refah | %25,4 | %25,4 | %86,1 | 144 |
| Bulgurlar Mahallesi | AK Parti | %31,5 | %40,2 | %92,7 | 151 |
| Cabar Mahallesi | CHP | %54,2 | %16,0 | %89,0 | 273 |
| Cumalar Mahallesi | Yeniden Refah | %30,6 | %30,6 | %78,5 | 79 |
| Çağlayan Mahallesi | Yeniden Refah | %4,8 | %9,5 | %130,0 | 20 |
| Çakallar Mahallesi | Yeniden Refah | %20,7 | %20,7 | %108,6 | 35 |
| Çandır Mahallesi | CHP | %38,9 | %19,4 | %99,0 | 103 |
| Çapak Mahallesi | Yeniden Refah | %24,1 | %20,7 | %95,7 | 141 |
| Çarşı Mahallesi | CHP | %33,5 | %24,1 | %81,9 | 1.892 |
| Çatlar Mahallesi | CHP | %32,9 | %26,3 | %82,5 | 1.261 |
| Çayır Mahallesi | CHP | %33,4 | %30,0 | %78,5 | 1.416 |
| Çetinler Mahallesi | CHP | %61,0 | %5,5 | %87,0 | 193 |
| Çıtak Mahallesi | CHP | %38,9 | %27,1 | %85,1 | 2.430 |
| Düzbel Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %35,6 | %94,9 | 217 |
| Emircik Mahallesi | CHP | %51,6 | %24,7 | %87,2 | 857 |
| Gökgöl Mahallesi | AK Parti | %26,3 | %35,1 | %96,2 | 104 |
| Gümüşsu Mahallesi | AK Parti | %33,5 | %38,2 | %85,1 | 1.026 |
| Gürpınar Mahallesi | CHP | %55,1 | %19,7 | %81,1 | 2.953 |
| Hamam Mahallesi | AK Parti | %20,7 | %35,3 | %65,1 | 1.302 |
| Haydan Mahallesi | CHP | %30,8 | %28,3 | %90,5 | 1.276 |
| Irgıllı Mahallesi | AK Parti | %32,3 | %36,0 | %88,4 | 1.675 |
| Işıklı Mahallesi | CHP | %41,0 | %23,8 | %88,8 | 1.228 |
| İğdir Mahallesi | CHP | %41,4 | %22,9 | %85,8 | 632 |
| İmrallı Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %35,8 | %92,7 | 110 |
| İnceköy Mahallesi | Yeniden Refah | %18,6 | %7,8 | %83,2 | 131 |
| İshaklı Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %50,0 | %96,9 | 161 |
| Karabedirler Mahallesi | CHP | %40,8 | %31,6 | %89,4 | 720 |
| Karahacılı Mahallesi | AK Parti | %25,2 | %41,0 | %94,2 | 172 |
| Karalar Mahallesi | CHP | %55,6 | %23,2 | %86,2 | 261 |
| Karamanlı Mahallesi | CHP | %51,4 | %20,3 | %88,2 | 85 |
| Karayahşiler Mahallesi | CHP | %40,4 | %35,3 | %92,5 | 896 |
| Kavakalanı Mahallesi | Yeniden Refah | %13,0 | %39,1 | %116,7 | 24 |
| Kavakköy Mahallesi | Yeniden Refah | %23,8 | %31,3 | %95,2 | 166 |
| Kıralan Mahallesi | AK Parti | %26,1 | %38,9 | %83,8 | 3.412 |
| Kızılcasöğüt Mahallesi | CHP | %43,6 | %30,7 | %80,4 | 2.343 |
| Kızılcayer Mahallesi | CHP | %54,5 | %22,2 | %93,2 | 234 |
| Kocayaka Mahallesi | CHP | %51,0 | %20,9 | %92,2 | 603 |
| Koçak Mahallesi | CHP | %30,5 | %15,6 | %93,4 | 641 |
| Menteş Mahallesi | AK Parti | %27,3 | %48,9 | %93,8 | 469 |
| Osmanköy Mahallesi | Yeniden Refah | %10,3 | %27,9 | %91,8 | 85 |
| Ömerli Mahallesi | CHP | %52,7 | %19,3 | %94,7 | 245 |
| Özdemirci Mahallesi | CHP | %42,2 | %20,1 | %90,1 | 1.459 |
| Reşadiye Mahallesi | CHP | %32,2 | %31,3 | %91,1 | 282 |
| Saray Mahallesi | CHP | %41,6 | %21,1 | %79,3 | 777 |
| Sarıbeyli Mahallesi | AK Parti | %27,8 | %44,4 | %150,0 | 12 |
| Sarılar Mahallesi | CHP | %54,7 | %16,1 | %88,6 | 246 |
| Savran Mahallesi | CHP | %44,6 | %20,5 | %92,7 | 355 |
| Seraserli Mahallesi | AK Parti | %34,2 | %34,9 | %96,7 | 182 |
| Somak Mahallesi | AK Parti | %33,5 | %43,5 | %90,1 | 203 |
| Sökmen Mahallesi | CHP | %53,7 | %22,7 | %89,2 | 380 |
| Stadyum Mahallesi | CHP | %37,3 | %29,5 | %77,7 | 997 |
| Sundurlu Mahallesi | AK Parti | %32,7 | %54,3 | %92,9 | 280 |
| Süngüllü Mahallesi | AK Parti | %25,5 | %48,6 | %87,1 | 319 |
| Şehitler Mahallesi | CHP | %38,0 | %21,1 | %83,7 | 1.060 |
| Şenköy Mahallesi | CHP | %48,4 | %33,8 | %92,4 | 341 |
| Tekke Mahallesi | AK Parti | %29,0 | %34,7 | %90,7 | 365 |
| Tokça Mahallesi | CHP | %56,8 | %23,8 | %93,1 | 216 |
| Tuğlu Mahallesi | CHP | %58,6 | %26,4 | %92,5 | 160 |
| Yahyalı Mahallesi | AK Parti | %25,9 | %34,5 | %95,9 | 492 |
| Yakacık Mahallesi | AK Parti | %37,6 | %42,8 | %95,9 | 197 |
| Yalınlı Mahallesi | CHP | %66,9 | %10,1 | %93,5 | 168 |
| Yamanlar Mahallesi | CHP | %47,4 | %28,6 | %86,2 | 210 |
| Yassıhüyük Mahallesi | CHP | %50,9 | %26,3 | %97,4 | 192 |
| Yukarı Çapak Mahallesi | AK Parti | %15,8 | %60,5 | %101,3 | 79 |
| Yukarı Mahallesi | CHP | %29,4 | %26,9 | %81,6 | 2.192 |
| Yuvaköy Mahallesi | CHP | %57,1 | %29,6 | %85,8 | 309 |
İlgili sonuçlar