Bozkurt 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bozkurt sonuçlarında CHP %34,1 ile birinci, AK Parti %31,7 ile ikinci; fark 2,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 1,7 puan altında. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,6 (+19,0 puan). 20 mahalle ve köy arasından 7'sinde CHP önde. CHP en güçlü Yenibağlar Mahallesi (%57,5); AK Parti en güçlü Armutalanı Mahallesi (%49,1). Katılım %89,1 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bozkurt 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Bozkurt, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bozkurt | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.467 | %34,1 | %49,3 | %35,8 | −1,7 |
| AK Parti | 2.295 | %31,7 | %30,1 | %33,0 | −1,3 |
| İYİ Parti | 1.710 | %23,6 | %7,3 | %4,6 | +19,0 |
| Büyük Birlik | 457 | %6,3 | %2,0 | %1,2 | +5,1 |
| Yeniden Refah | 136 | %1,9 | %3,7 | %6,8 | −4,9 |
| Zafer Partisi | 68 | %0,9 | %1,4 | %1,9 | −1,0 |
| BTP | 29 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| DEVA Partisi | 19 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| Saadet | 18 | %0,2 | %0,3 | %1,2 | −1,0 |
| TKP | 15 | %0,2 | %0,0 | %0,3 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Bozkurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 8.727 | 7.779 | %89,1 | 7.232 | 547 |
Bozkurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alikurt Mahallesi | CHP | %51,0 | %12,7 | %94,8 | 439 |
| Armutalanı Mahallesi | AK Parti | %41,8 | %49,1 | %103,6 | 56 |
| Avdan Mahallesi | AK Parti | %29,0 | %40,5 | %99,0 | 294 |
| Baklankuyucak Mahallesi | AK Parti | %30,1 | %34,9 | %87,6 | 306 |
| Barbaros Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %43,5 | %89,0 | 644 |
| Başçeşme Mahallesi | CHP | %43,2 | %22,5 | %94,3 | 123 |
| Cumalı Mahallesi | CHP | %34,2 | %24,6 | %85,3 | 517 |
| Çambaşı Mahallesi | CHP | %52,9 | %23,8 | %93,1 | 260 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %32,6 | %42,0 | %90,7 | 503 |
| Hamdiye Mahallesi | AK Parti | %28,3 | %40,6 | %89,6 | 704 |
| Hayrettinköy Mahallesi | AK Parti | %34,9 | %39,7 | %94,8 | 77 |
| İnceler Mahallesi | İYİ Parti | %23,6 | %18,7 | %83,2 | 1.733 |
| İncelertekkesi Mahallesi | İYİ Parti | %21,5 | %22,8 | %94,9 | 118 |
| Mahmudiye Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %42,5 | %93,0 | 442 |
| Mecidiye Mahallesi | AK Parti | %32,0 | %42,0 | %90,2 | 61 |
| Mehmetçik Mahallesi | AK Parti | %31,9 | %43,0 | %86,6 | 947 |
| Mimar Sinan Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %37,6 | %89,9 | 496 |
| Sazköy Mahallesi | CHP | %37,2 | %29,6 | %94,9 | 277 |
| Tutluca Mahallesi | CHP | %46,5 | %23,3 | %89,8 | 511 |
| Yenibağlar Mahallesi | CHP | %57,5 | %25,4 | %94,1 | 219 |
İlgili sonuçlar