Buldan 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Buldan sonuçlarında CHP %53,2 ile birinci, MHP %30,4 ile ikinci; fark 22,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 17,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,4 (+24,5 puan). 45 mahalle ve köy arasından 38'inde CHP önde. CHP en güçlü Yalçınkaya Mahallesi (%66,3); MHP en güçlü Kurudere Mahallesi (%56,8). Katılım %88,6 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Buldan 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Buldan, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Buldan | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 9.218 | %53,2 | %49,3 | %35,8 | +17,4 |
| MHP | 5.275 | %30,4 | %2,7 | %6,0 | +24,5 |
| İYİ Parti | 2.015 | %11,6 | %7,3 | %4,6 | +7,0 |
| DP | 260 | %1,5 | %0,4 | %0,4 | +1,1 |
| Büyük Birlik | 134 | %0,8 | %2,0 | %1,2 | −0,4 |
| Yeniden Refah | 105 | %0,6 | %3,7 | %6,8 | −6,2 |
| Zafer Partisi | 78 | %0,5 | %1,4 | %1,9 | −1,4 |
| DEVA Partisi | 76 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | +0,1 |
| BTP | 39 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Millet | 36 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Saadet | 35 | %0,2 | %0,3 | %1,2 | −1,0 |
| HÜDA PAR | 32 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| Vatan Partisi | 27 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Buldan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 83 | 21.327 | 18.888 | %88,6 | 17.330 | 1.558 |
Buldan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aktaş Mahallesi | CHP | %41,9 | %29,7 | %97,9 | 94 |
| Alacaoğlu Mahallesi | CHP | %37,5 | %26,6 | %92,3 | 155 |
| Alandız Mahallesi | MHP | %34,9 | %43,8 | %96,6 | 295 |
| Beyler Mahallesi | MHP | %36,8 | %49,1 | %90,4 | 135 |
| Boğazçiftlik Mahallesi | CHP | %38,4 | %27,7 | %98,3 | 177 |
| Bostanyeri Mahallesi | CHP | %52,9 | %23,5 | %109,3 | 54 |
| Bozalan Mahallesi | CHP | %55,2 | %26,6 | %96,9 | 286 |
| Bölmekaya Mahallesi | MHP | %34,0 | %49,0 | %89,8 | 255 |
| Bursa Mahallesi | CHP | %50,2 | %32,1 | %93,7 | 252 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %56,3 | %30,4 | %82,4 | 3.714 |
| Çamköy Mahallesi | CHP | %55,1 | %20,6 | %92,3 | 143 |
| Çarşı Mahallesi | CHP | %43,7 | %38,0 | %88,8 | 170 |
| Çatak Mahallesi | MHP | %43,1 | %50,0 | %87,5 | 72 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %49,2 | %32,0 | %89,0 | 465 |
| Derbent Mahallesi | CHP | %52,6 | %31,8 | %93,4 | 319 |
| Dımbazlar Mahallesi | CHP | %59,1 | %15,9 | %98,9 | 186 |
| Doğan Mahallesi | MHP | %31,9 | %38,2 | %94,6 | 257 |
| Dört Eylül Mahallesi | CHP | %60,1 | %27,2 | %82,7 | 1.032 |
| Düzalan Mahallesi | CHP | %46,2 | %38,7 | %94,3 | 105 |
| Girne Mahallesi | CHP | %58,3 | %31,3 | %90,0 | 170 |
| Gölbaşı Mahallesi | CHP | %51,3 | %31,9 | %86,8 | 1.953 |
| Gülalan Mahallesi | CHP | %59,4 | %23,5 | %98,0 | 201 |
| Güroluk Mahallesi | CHP | %48,6 | %34,1 | %97,4 | 154 |
| Hasanbeyler Mahallesi | CHP | %39,4 | %33,8 | %97,9 | 337 |
| Helvacılar Mahallesi | CHP | %55,6 | %33,1 | %90,7 | 322 |
| Kadıköy Mahallesi | CHP | %61,5 | %28,9 | %95,0 | 833 |
| Karaköy Mahallesi | CHP | %66,3 | %22,2 | %99,5 | 619 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %54,3 | %31,7 | %85,6 | 1.011 |
| Kaşıkcı Mahallesi | CHP | %40,3 | %32,8 | %93,5 | 201 |
| Kırandamı Mahallesi | CHP | %40,7 | %24,1 | %98,5 | 65 |
| Kovanoluk Mahallesi | CHP | %57,5 | %34,0 | %98,9 | 182 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %58,3 | %22,4 | %89,9 | 188 |
| Kurudere Mahallesi | MHP | %22,7 | %56,8 | %80,2 | 116 |
| Mahmutlu Mahallesi | CHP | %63,5 | %15,4 | %90,0 | 60 |
| Oğuz Mahallesi | CHP | %57,2 | %26,8 | %94,5 | 421 |
| Sarımahmutlu Mahallesi | İYİ Parti | %32,1 | %20,2 | %91,6 | 226 |
| Süleymanlı Mahallesi | CHP | %43,3 | %36,7 | %93,8 | 144 |
| Turan Mahallesi | CHP | %53,9 | %30,8 | %93,0 | 402 |
| Türlübey Mahallesi | CHP | %50,7 | %40,7 | %94,2 | 520 |
| Yalçınkaya Mahallesi | CHP | %66,3 | %28,9 | %91,5 | 94 |
| Yayla Mahallesi | CHP | %54,9 | %30,6 | %99,0 | 200 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %53,9 | %30,6 | %82,1 | 2.777 |
| Yenicekent Mahallesi | CHP | %56,2 | %24,3 | %90,1 | 1.727 |
| Yeniçam Mahallesi | CHP | %55,8 | %30,2 | %83,3 | 144 |
| Yeşil Dere Mahallesi | CHP | %60,2 | %28,9 | %100,0 | 94 |
İlgili sonuçlar