Buldan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Buldan sonuçlarında CHP %53,5 ile birinci, MHP %27,2 ile ikinci; fark 26,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 19,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,2 (+20,6 puan). 45 mahalle ve köy arasından 39'unda CHP önde. CHP en güçlü Yalçınkaya Mahallesi (%72,0); MHP en güçlü Kurudere Mahallesi (%59,0). Katılım %88,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Buldan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Buldan, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Buldan | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 9.172 | %53,5 | %47,7 | %34,5 | +19,0 |
| MHP | 4.655 | %27,2 | %2,6 | %6,6 | +20,6 |
| İYİ Parti | 2.264 | %13,2 | %7,0 | %4,6 | +8,6 |
| DP | 299 | %1,7 | %0,4 | %0,3 | +1,4 |
| Büyük Birlik | 257 | %1,5 | %2,1 | %1,3 | +0,2 |
| Yeniden Refah | 122 | %0,7 | %3,7 | %7,0 | −6,3 |
| Zafer Partisi | 117 | %0,7 | %2,2 | %2,4 | −1,8 |
| DEVA Partisi | 64 | %0,4 | %0,4 | %0,5 | −0,1 |
| BTP | 48 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| EMEP | 31 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 27 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 26 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 25 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,5 |
| TİP | 22 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
Buldan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 83 | 21.327 | 18.878 | %88,5 | 17.129 | 1.749 |
Buldan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aktaş Mahallesi | CHP | %45,5 | %31,8 | %97,9 | 94 |
| Alacaoğlu Mahallesi | CHP | %40,5 | %21,5 | %92,3 | 155 |
| Alandız Mahallesi | MHP | %36,5 | %38,7 | %96,6 | 295 |
| Beyler Mahallesi | MHP | %33,6 | %46,9 | %90,4 | 135 |
| Boğazçiftlik Mahallesi | CHP | %45,6 | %27,2 | %98,3 | 177 |
| Bostanyeri Mahallesi | CHP | %51,9 | %31,5 | %100,0 | 54 |
| Bozalan Mahallesi | CHP | %56,3 | %22,7 | %96,9 | 286 |
| Bölmekaya Mahallesi | MHP | %35,0 | %43,8 | %89,8 | 255 |
| Bursa Mahallesi | CHP | %48,0 | %29,3 | %93,7 | 252 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %57,2 | %25,0 | %82,3 | 3.714 |
| Çamköy Mahallesi | CHP | %59,3 | %16,7 | %92,3 | 143 |
| Çarşı Mahallesi | CHP | %48,2 | %27,3 | %88,8 | 170 |
| Çatak Mahallesi | MHP | %41,4 | %51,7 | %87,5 | 72 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %49,4 | %30,5 | %89,0 | 465 |
| Derbent Mahallesi | CHP | %50,7 | %33,0 | %93,4 | 319 |
| Dımbazlar Mahallesi | CHP | %51,6 | %14,3 | %98,9 | 186 |
| Doğan Mahallesi | CHP | %36,3 | %34,9 | %93,4 | 257 |
| Dört Eylül Mahallesi | CHP | %58,7 | %23,4 | %82,7 | 1.032 |
| Düzalan Mahallesi | CHP | %51,1 | %28,9 | %94,3 | 105 |
| Girne Mahallesi | CHP | %53,9 | %27,0 | %90,0 | 170 |
| Gölbaşı Mahallesi | CHP | %52,2 | %28,4 | %86,8 | 1.953 |
| Gülalan Mahallesi | CHP | %54,8 | %27,7 | %98,0 | 201 |
| Güroluk Mahallesi | CHP | %48,2 | %32,1 | %97,4 | 154 |
| Hasanbeyler Mahallesi | CHP | %39,1 | %31,9 | %97,9 | 337 |
| Helvacılar Mahallesi | CHP | %54,5 | %28,9 | %90,7 | 322 |
| Kadıköy Mahallesi | CHP | %61,3 | %26,3 | %95,0 | 833 |
| Karaköy Mahallesi | CHP | %68,0 | %22,1 | %99,5 | 619 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %53,2 | %28,5 | %85,6 | 1.011 |
| Kaşıkcı Mahallesi | MHP | %33,3 | %39,1 | %93,5 | 201 |
| Kırandamı Mahallesi | CHP | %44,4 | %24,1 | %96,9 | 65 |
| Kovanoluk Mahallesi | CHP | %55,3 | %32,0 | %98,9 | 182 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %58,7 | %16,1 | %89,9 | 188 |
| Kurudere Mahallesi | MHP | %22,9 | %59,0 | %80,2 | 116 |
| Mahmutlu Mahallesi | CHP | %60,4 | %18,9 | %90,0 | 60 |
| Oğuz Mahallesi | CHP | %59,0 | %24,7 | %94,5 | 421 |
| Sarımahmutlu Mahallesi | CHP | %36,8 | %26,3 | %91,6 | 226 |
| Süleymanlı Mahallesi | CHP | %46,4 | %33,0 | %93,8 | 144 |
| Turan Mahallesi | CHP | %53,2 | %26,7 | %93,0 | 402 |
| Türlübey Mahallesi | CHP | %51,7 | %41,4 | %94,2 | 520 |
| Yalçınkaya Mahallesi | CHP | %72,0 | %24,4 | %91,5 | 94 |
| Yayla Mahallesi | CHP | %59,5 | %24,3 | %99,0 | 200 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %55,5 | %25,1 | %82,1 | 2.777 |
| Yenicekent Mahallesi | CHP | %54,0 | %22,6 | %90,1 | 1.727 |
| Yeniçam Mahallesi | CHP | %57,3 | %30,3 | %83,3 | 144 |
| Yeşil Dere Mahallesi | CHP | %57,3 | %26,8 | %100,0 | 94 |
İlgili sonuçlar